1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emeklilik fonları kripto paralara yatırım yapıyor

Emeklilik fonları kripto paralara yatırım yapıyor

Kripto para birimlerine yönelik olarak ABD'li emeklilik fonları bir ilki gerçekleştirdi ve yatırım yapmaya başladı

Emeklilik fonları kripto paralara yatırım yapıyor

Kripto para birimlerine yönelik olarak ABD'li emeklilik fonları bir ilki gerçekleştirdi ve yatırım yapmaya başladı.

Amerikalı yatırım kuruluşu Morgan Creek, ilk kez emeklilik fonlarından kripto paralara yatırım için fon temin ettiğini duyurdu.

Blokchain ve dijital varlıklar odaklı Morgan Creek, Blockchain üzerinde çalışan firma ve startupların yanı sıra bazı kriptoparalara da yatırım yapabilmek için 40 milyon dolar topladığını açıkladı.

Yatırımın bir kısmı Virginia Eyaleti polis ve kamu görevlilerinin emeklilik fonları tarafından sağlandı. Diğer yatırımcılar ise bir üniversite, hastane ve sigorta şirketi gibi tutucu kurumların yanında Coinbase, TrustToken, Bakkt gibi kriptopara dünyasının tanınmış şirketlerinden oluşuyor.

Morgan Creekten Anthony Pompliano'ya göre 40 milyon dolarlık fon bazı token projelerine yatırım yapabilir ve küçük bir miktar olsa da kasasında birtakım kriptoparalardan tutabilir. Fakat fonun asıl amacı startuplara destek sağlamak.

Pompliano Bloomberg'e verdiği bir telefon röportajında ise kurumsal yatırım dünyasında şöyle bir inanış var. Eğer (blockchain ve kriptopara) endüstrisi uzun bir dönem varlığını sürdürebilirse, çok değerli hale gelecek dedi.(Hürriyet)

Önceki ve Sonraki Haberler