1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Japoya'da siber sigorta satışları hız kazandı

Japoya'da siber sigorta satışları hız kazandı

3 Japon sigorta şirketi, siber güvenlik poliçe satışlarının üç kat arttığını ve 2016 mali yılı için 1.000 müşteriye ulaştıklarını açıkladı

Japoya'da siber sigorta satışları hız kazandı

3 Japon sigorta şirketi, siber güvenlik poliçe satışlarının üç kat arttığını ve 2016 mali yılı için 1.000 müşteriye ulaştıklarını açıkladı.

Veri hırsızlığı, iş kesintisi ve diğer hasar biçimleri küçük ve orta ölçekli şirketlere bile yayılma riski olduğundan siber saldırılara karşı sigorta talebi hız kazandı.

Japonya Network Security Association (JNSA), Mart 2018'de siber saldırı sigortası pazarının 15.6 milyar japon yenine (136.6 milyon $) ulaşması beklenildiğini açıkladı. JNSA ayrıca WannaCry'in fidye saldırısı sonrasında siber kapsama olan ilginin arttığını belirtti.

Japonya'da siber sigorta ürünü sunan ilk sigorta şirketi olan Tokio Marine & Nichido Fire Insurance, Mart 2017'de poliçe sahiplerinin sayısının üç kat arttığını söyledi. Şirket ayrıca, firmaların siber savunmalarını geliştirmelerine yardımcı olmak için danışmanlık hizmeti de sunuyor.

Japonya'nın en büyük sigorta şirketinden biri olan Sompo Japan Nipponkoa da ekim ayında düşük primli küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) için çıkardığı siber sigorta ürününün bir önceki yılın aynı dönemine göre artış gösterdiğini açıkladı.

MS & AD Insurance Group'tan yapılan açıklamada da  siber sigorta satışlarının mart ayında geçen yıla oranla 3.7 kat arttığı belirtildi. Şirket ayrıca müşterilerine, başta KOBİ çalışanları olmak üzere e-posta yoluyla yayılmış siber saldırıları nasıl önleyeceği konusunda eğitim veriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler