1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kişisel siber sigorta talebi artacak

Kişisel siber sigorta talebi artacak

Veri ve analitik şirketi GlobalData, siber sigorta piyasasının artan çevrimiçi suçlarla birlikte gelişerek talebin arttığını söyledi

Kişisel siber sigorta talebi artacak

Veri ve analitik şirketi GlobalData, siber sigorta piyasasının artan çevrimiçi suçlarla birlikte gelişerek talebin arttığını bununla birlikte siber sigortanın kişiler tarafından da talep edilebileceğini söyledi. 

Siber suç tehdidi ve veri ihlali büyümeye devam ediyor. Veri ihlalleri firmaların yanı sıra bireyleri de etkilediği için, kişisel siber ürünler daha geniş kitlelerin korunma talebine uyacak şekilde genişletilebilir.

Bu yıl, küresel sistemik siber saldırılar ve veri ihlallerinin yaygınlaşması kamuoyunda siber saldırılara karşı şirketlerin savunmasızlığı konusunda farkındalık yarattı.

Equifax'ın  sisteminde bulunan 143 milyon Amerikan vatandaşıyla yaklaşık 700 bin İngiliz müşterisinin kişisel bilgilerinin çalınması bireylerin çevrimiçi verilerinin karşılaştığı en son risk örneği haline geldi.

GlobalData bunun, daha önce güvenli olduğu düşünülen, evrensel olarak kullanılan güvenlik protokolündeki kusurlar nedeniyle tüm Wi-Fi bağlantılarının kesilebileceği bulgusu ile güçlendiğini söyledi.

GlobalData Finansal Analist'i Daniel Pearce "Bu tür gelişmeler önümüzdeki yıllarda kişisel siber market sigortacılığının zorunlu hale gelmesine neden olabilir." dedi.

P & S Market Research Global'e göre siber sigorta piyasasının 2013-2023 yılları arasında yüzde 20'den fazla büyüme göstererek 2023 yılına kadar neredeyse 17 milyar dolara ulaşması bekleniyor.(Reinsurance News)

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler