1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Sigorta olmadan ekonomi büyümez'

'Sigorta olmadan ekonomi büyümez'

TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sigortacılığın ekonomi için çok önemli olduğunu, sigorta olmadan ekonominin büyüyebilme şansının olmadığını söyledi

'Sigorta olmadan ekonomi büyümez'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Sigorta olmadan ekonominin büyüyebilme şansı yok. Ekonomi büyüyorsa orada sigortaya daha fazla ihtiyaç var, tüm gelişmiş ülkelerde öyle” dedi. 

Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda düzenlenen  Sigorta Acenteleri İl Delegeleri Toplantısı’na katılan Hisarcıklıoğlu, burada  yaptığı konuşmada, geçen yıl sigortacılık sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında  bilgiler verdi.

Sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alındığını belirten  Hisarcıklıoğlu, artık KOSGEB desteklerinden sigorta acentelerinin de  faydalanabildiğini ve bunun da sektörün gelişimine büyük katkı sağlayacağını  kaydetti.

İhtiyaç fazla

Hisarcıklıoğlu, sigortacılığın ekonomi için çok önemli olduğunu  vurgulayarak, “Sigorta olmadan ekonominin büyüyebilme şansı yok. Ekonomi  büyüyorsa orada sigortaya daha fazla ihtiyaç var, tüm gelişmiş ülkelerde öyle”  diye konuştu.

Ekonominin daha çok büyüyeceğini ve ülkeye daha çok yabancı yatırımcı geleceğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, “O zaman daha çok sigorta  olacak. Onun için de sektörün disipline edilmesi önemliydi”  ifadelerini kullandı.(Milliyet)

Önceki ve Sonraki Haberler