1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aksigorta'nın dijital risk uyarısı ödül aldı

Aksigorta'nın dijital risk uyarısı ödül aldı

Aksigorta’nın, deepfake teknolojisini kullanarak dijital riskler konusunda hayata geçirdiği video projesi Felis Ödülleri’nde 3 ödül aldı.

Aksigorta'nın dijital risk uyarısı ödül aldı

Aksigorta, geçtiğimiz aylarda ‘deepfake’ teknolojisini kullanarak dijital risklerin ne kadar ‘olası’ olabileceğini gösteren bir video projesine imza atmıştı. Aksigorta, bu video ile reklam, pazarlama ve iletişim alanında yaratıcılığın değerlendirildiği Felis Ödülleri’nde “Teknoloji Odaklı Marka Deneyimi’’ kategorisinde Başarı Ödülü, Dijital & Mobil ve Medya kategorisinde Felis olmak üzere 3 farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Dijitalleşmenin yaratabileceği olası risklere yönelik bu video ile Aksigorta, dijital risklerin toplumdaki genel kanının aksine aslında ne kadar ‘yaşanabilir’ olduğuna da dikkat çekmişti. Proje kapsamında Müzikotek yayımcılığında hayata geçirilen videoda farklı bir ses teknolojisi kullanıldı. Ses konusunda çalışılan Ukraynalı silikon vadisi şirketi Respeecher, ortaya koyduğu yapay zekâ destekli ses klonlama teknolojisi ile insan sesini kopyalayıp çoğalttı. Görüntü konusunda ise İsrailli CannyAI firması ile çalışıldı.


Önceki ve Sonraki Haberler