1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Allianz, Afrika'da ayak izini genişletiyor

Allianz, Afrika'da ayak izini genişletiyor

Allianz, ana hissedarı Greenoaks Global Holdings Ltd'den Nijerya'lı sigorta şirketi Ensure Insurance'ın yüzde 98'ini satın almak için bağlayıcı anlaşma yaptığını açıkladı

Allianz, Afrika'da ayak izini genişletiyor

Allianz, ana hissedarı Greenoaks Global Holdings Ltd'den Nijerya'lı sigorta şirketi Ensure Insurance'ın yüzde 98'ini satın almak için bağlayıcı anlaşma yaptığını açıkladı. Mevzuatın onayına tabi olan anlaşmanın, 2017 yılının sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

 Allianz SE, Afrika Bölgesel İcra Sorumlusu (CEO) Coenraad Vrolijk anlaşma hakkında "Nijerya, Afrika'nın en dinamik ekonomilerinden birisi. Ensure Insurance Plc'in satın alınması. Afrika'daki bu kilit sigorta piyasasına tam erişim imkânı sağlıyor ve Allianz'ın kıtadaki uzun vadeli büyüme stratejisi için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor, ayrıca bu yeni gelişme, Nijeryalı müşterilere hem kişisel hem de ticari hatlarda en iyi ürünleri ve hizmetleri sunmamızı sağlayacak," dedi.

Nijerya, Afrika kıtasının en büyük gayri safi yurtiçi hasılasına (GSYİH) sahip ve 180 milyondan fazla vatandaşıyla genişleyen bir nüfusa sahip. Allianz, Afrika'yı geleceğin önemli bir büyüme pazarı olarak görüyor ve Ensure Insurance'ın satın alınması Allianz'ın şu anda 17 Afrika ülkesinde varlığını pekiştiriyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler