1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Allianz Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin 1 numarası oldu

Allianz Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin 1 numarası oldu

Allianz Grubu, bu yılki Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) derecelendirilen sigorta şirketleri arasında liderliğe yerleşti.

Allianz Dow Jones Sürdürülebilirlik  Endeksi’nin 1 numarası oldu

Allianz, kendi alanında dünyanın en etkili endeksi kabul edilen Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) bu yıl 100 üzerinden 87 puan aldı. Allianz bu sene listenin bir numaralı sigorta şirketi oldu.

Allianz Grubu, bu yılki Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) derecelendirilen sigorta şirketleri arasında liderliğe yerleşti.

Sürdürülebilirlik odaklı kurumların performanslarını küresel olarak takip eden Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi, şirketleri çevre, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterlerine göre sınıflandırarak sürdürülebilirlik stratejilerini ve performanslarını değerlendiriyor.

Söz konusu listeye 100 üzerinden 87 puan alarak girdiklerini söyleyen Allianz Grubu CEO’su Oliver Baete, "Aralıksız 17 yıldır en iyiler arasındaki yerimizi yine koruduk. DJSI Sürdürülebilirlik Endeksi, Allianz'ın yatırımcılarına ve paydaşlarına sosyal sorumluluk stratejileri ile performansı hakkında şeffaf olarak bilgilendirme yapmasını sağlıyor. Bu sonucu elde etmekten son derece gururluyuz” dedi.

Allianz olarak geleceğe yönelik iddialı hedefleri bulunduğuna da işaret eden Baete sözlerine şöyle devam etti: “İşe ESG kriterlerini işimize entegre ederek başladık ve sürekli geliştirdik. Kendimize iddialı hedefler koyduk. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda bulunmak için bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. DJSI gibi sürdürülebilirlik endeksleri, Allianz’ın yatırımcılarına ve paydaşlarına şeffaf bir şekilde stratejilerini ve kurumsal sorumluluk performansı paylaşmada önemli bir katkı sağlıyor.”

Dünyanın en bilinen sürdürülebilirlik endeksi olan Dow Jones Küresel Toplam Borsa Endeksi’nde (DJGTSM), 2 bin 500 şirketin en sürdürülebilir olanlarına yer veriliyor. Bu yöntemle DJSI, klasik özkaynak endekslerinin yaklaşımlarıyla sadece çevre odaklı endekslerin yaklaşımlarını birleştiriyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler