1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Hayat Emeklilik BES'te liderliğini sürdürüyor

Anadolu Hayat Emeklilik BES'te liderliğini sürdürüyor

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan gönüllü BES ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 756 bin katılımcı ile lider konumda olduklarını söyledi

Anadolu Hayat Emeklilik BES'te liderliğini sürdürüyor

27 Ekim 2003 tarihinde faaliyete başlayan ve 16. yılına giren Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olanların sayısı 102 bine ulaştı. Anadolu Hayat Emeklilik, 2013 yılında ilk emeklilerini vermeye başlayan sistemden emekli olan kişi sayısında 26 bin müşteri ile lider durumda.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan yaptığı değerlendirmede; “Emekli olan müşterilerimize oldukça esnek seçenekler sunarak emeklilik dönemlerinde de memnuniyetlerinin devam etmesini sağlıyoruz.Katılımcılar, emeklilik geliri almak istedikleri süreyi ya da tutarı belirleyerek emeklilik gelir programlarımıza dahil oluyor ve düzenli gelir elde ediyorlar. İsterlerse ihtiyaç duydukları miktarı toplu para olarak alıp geri kalanı ile maaş alma haklarını kullanabiliyorlar. Bununla birlikte, katılımcılarımızın şirketimiz nezdindeki hesaplarını dikkate alırsak yaş ve sistemde geçirilen süre itibarıyla emeklilik hakkını elde eden müşterilerimizin %40’ından fazlası sistemde kalarak devlet katkısı avantajından yararlanmaya devam etmeyi seçiyor. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak adına oluşturduğumuz ürün gamımızı ve hizmet çeşitliliğimizi değişimlere ayak uyduracak şekilde sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Çalışmalarımızı hem müşteri deneyiminin mükemmelleştirilmesi hem de dijitalleşme perspektifinde yürütüyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizin sonuçlarını görmek, tasarruf yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri şirket olmak bizleri fazlasıyla mutlu ediyor ve geleceğe yönelik çok daha büyük bir motivasyonla çalışmamızı sağlıyor” dedi.

Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 14 Haziran 2019 tarihli verilerine göre bireysel emeklilikte devlet katkısı dahil fon büyüklüğü toplamında %18,6’lık pazar payı ile 18 milyar TL’ye ulaştık. 1,3 milyona yaklaşan sözleşme ve sertifika sayısı ile de bu alandaki sektör liderliğimizi sürdürüyoruz. Bunlara ilaveten, gönüllü BES ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 756 bin katılımcı ile lider konumdayız. Emekli olan kişi sayısında da %25’lik pazar payı ile öncü konumumuzu korumanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler