1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bäte: Afrika dijital sigorta lideri haline gelecek

Bäte: Afrika dijital sigorta lideri haline gelecek

Allianz SE CEO'su Oliver Bäte geçtiğimiz günlerde Güney Afrika'nın Sun Kentinde düzenlene 44. Sigorta Konferansı’nda yaptığı açılış konuşmasında sigorta endüstrisinde meydana gelen dijitalleşmeye değindi

Bäte: Afrika dijital sigorta lideri haline gelecek

Allianz SE CEO'su Oliver Bäte geçtiğimiz günlerde Güney Afrika'nın Sun Kentinde düzenlene 44. Sigorta Konferansı’nda yaptığı açılış konuşmasında sigorta endüstrisinde meydana gelen dijitalleşmeye değindi.

Bäte konuşmasında" Günümüzün hızla değişen dünyasında, hızla yenilik yapmak ve gerekirse rotayı hızla değiştirmek çok önemli. Farklı müşteri hizmetleri endüstrileri gibi sigorta endüstrisi de dijitalleşmenin geniş kapsamlı etkisinden dolayı dönüşüm geçirmekte. Avrupa gibi geleneksel pazarlar dijital dönüşüm süreciyle mücadele ederken, Afrika doğası gereği dijital özellik taşıyor...” dedi.

Ayrıca, 2018 yılında Afrika’da 1.2 milyar üyeye ulaşması beklenen sektörün, kıtada en hızlı büyüyen sektör olduğunu sözlerine ekledi.

Sigorta şirketlerinin Afrika ekonomisine sunacakları çok şey olduğunu vurgulayan Bäte dijitalleşmenin müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılanmasına olanak tanıdığını Afrika'nın da bu yönleriyle uzun vadeli büyük büyüme potansiyeline sahip olduğunu ve Afrika pazarının konumunu güçlendirmenin kapsamlı bir uzmanlık gerektirdiğinin altını çizdi. .

Allianz Grup halihazırda Afrika’da 16 ülkede faaliyetlerini sürdürüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler