1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Benetton ailesi Generali'deki payını artırmayı planlıyor

Benetton ailesi Generali'deki payını artırmayı planlıyor

Benetton ailesi, ülkenin en büyük sigortacısı Assicurazioni Generali SpA'daki hisselerini finans sektöründeki yatırımları artırma stratejisinin bir parçası olarak yüzde 2'ye kadar artırmayı planlıyor

Benetton ailesi Generali'deki payını artırmayı planlıyor

Benetton ailesi, ülkenin en büyük sigortacısı Assicurazioni Generali SpA'daki hisselerini finans sektöründeki yatırımları artırma stratejisinin bir parçası olarak yüzde 2'ye kadar artırmayı planlıyor.

Insurance Journal'de yer alan habere göre Trieste merkezli sigortacının yüzde 1'inden daha azına sahip olan Benetton'un yatırım şirketi Edizione Srl, pazardaki Generali hisselerini satın almaya başladığı ifade ediliyor.

Benetton ailesi, eski Telecom Italia SpA İcra Direktörü Marco Patuano'yu 2015 yılında 13.5 milyar dolarlık yatırım şirketi Edizione Srl'nin başına getirmişti. Edizione otoyol ve havaalanı operatörü Atlantia SpA'yı, Autogrill SpA restoran zincirini ve hazır giyim firmasını kontrol ediyor. Generali'de yaklaşık yüzde 1'lik bir hisse alımının mevcut piyasa fiyatlarına göre Benetton'lara yaklaşık 250 milyon euroya mal olacağı belirtiliyor.

Haberde Generali ve Edizione temsilcilerinin yorumda bulunmadıkları belirtildi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler