1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Eğitim metaverse’e taşındı

Eğitim metaverse’e taşındı

Teknoloji şirketi ViewSonic, öğrencilere kişiselleştirilmiş avatarlar aracılığıyla dijital öğrenme platformu sunduğu metaverse’ünün beta sürümünü çıkardı. UNIVERSE by ViewSonic adlı ürün, 3D sanal ortamı oluşturuyor.

Eğitim metaverse’e taşındı

Teknoloji şirketi ViewSonic, eğitimi metaverse’e taşıyacak ilk adımı attı ve UNIVERSE by ViewSonic adlı ürününün beta sürümünü çıkardı. Pandemiyle birlikte eğitim alanında değişen ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tasarlanan UNIVERSE by ViewSonic, öğrencilere sürükleyici ve güvenli bir dijital öğrenme platformu sunma iddiasını taşıyor.

Ortaokul ve üstü eğitim grupları için tasarlanan UNIVERSE by ViewSonic; öğrencilerin fiziksel alanda bir arada olamayacağı zamanlarda, aidiyet duygusunu teşvik ederek katılımı ve işbirliğini artırıyor.

Mekansallaştırılmış ses, ekran ve kamera paylaşımı gibi işlevlerle birlikte her tür bireysel ve grup tartışmasını destekleyen ürün sayesinde her dersin ve konunun dijital ortamda öğretilmesi mümkün oluyor.

UNIVERSE by ViewSonic, içeriğinde barındırdığı sınıflar, amfiler ve iş birliği alanları sayesinde öğrencilerin kişiselleştirilmiş avartarlarıyla kendilerini ifade etmesini kolaylaştırıyor. Öğrenciler sezgisel kontroller sayesinde rahat ve güvenli bir şekilde dijital kampüste gezinebiliyor, sınıf arkadaşlarıyla kişisel ve anlamlı bağlantılar geliştirebiliyor. Ayrıca iletişim; özel ve grup sohbetleri, emojiler ve gerçekçi mekansallaştırılmış ses aracılığıyla sezgisel olarak yürütülebiliyor. Ürün sayesinde öğrenciler, ana öğrenme alanında açık tartışmalar yoluyla iş birliği yapabilirken, daha odaklı tartışmalar için farklı toplantı odalarına da ayrılabiliyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler