1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Generali Kolombiya birimini Talanx'a satıyor

Generali Kolombiya birimini Talanx'a satıyor

İtalyan sigorta devi Generali Group, Kolombiya'daki ticari faaliyetlerini Talanx Group'a yaklaşık 30 milyon euro karşılığında (yaklaşık 35 milyon ABD Doları) satma kararı aldı

Generali Kolombiya birimini Talanx'a satıyor

İtalyan sigorta devi Generali Group, Kolombiya'daki ticari faaliyetlerini Talanx Group'a yaklaşık 30 milyon euro karşılığında (yaklaşık 35 milyon ABD Doları) satma kararı aldı.

Alman sigorta şirketi ve reasürör Hannover Re'nin ana şirketi olan Talanx, Generali Seguros'un yüzde 91.3 hissesine ve Generali Vida'nın yüzde 93.3 hissesine sahip olacak. Talanx, hisselerin satış fiyatlarının 30 milyon avro civarında olduğunu açıkladı.

Generali Group CEO'su Frederic de Courtois, satış işlemiyle ilgili şunları söyledi: “Bu satış Generali Group’un coğrafi mevcudiyetinin dünya çapında yeniden dengelenmesinde atılmış bir adım. Generali'yi daha basit ve daha akıllı bir şirket haline getirme stratejimizi takip ederek coğrafi alanımızın rasyonalizasyonu konusunda ilerleme kaydediyoruz"

Generali Kolombiya'nın, toplam prim geliri 2016'da 59 milyon euroya ulaştı ve yaklaşık 22 milyon euroluk öz sermaye kaydedildi (25.3 milyon dolar). Generali, generali Kolombiya'nın yerel sigorta piyasasında yüzde 1'den daha az paya sahip olduğunu açıkladı.

Talanx için bu satın alma, firmanın Latin Amerika pazarlarındaki varlığını ve varlığını derinleştirmesini sağlayacak.

Talanx AG ve Talanx International AG CEO'su Torsten Leue, "Generali Kolombiya'nın devralımı, Talanx'ın beşinci en büyük Latin Amerika pazarına girmesi için stratejik bir adım. Bizim için bu hedef bölgeyi daha da güçlendirmek demektir. Şirketler iyi konumlandırılmış ve Talanx Grubunun devam eden büyümesine ve başarısına katkıda bulunacak güçlü bir yönetime sahip"

Generali, ayrıca Guatemala'da bulunan bağlı ortaklığı Aseguradora General S.A.'daki payını uzun vadeli yerel ortaklar Neutze ailesine sattığını açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler