1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Katılım Emeklilik, BES'te psikolojik sınırı aştı

Katılım Emeklilik, BES'te psikolojik sınırı aştı

Katılım Emeklilik, BES’te Otomatik Katılım dahil 380 binin üzerinde katılımcı sayısına ve 1 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı.

Katılım Emeklilik, BES'te psikolojik sınırı aştı

Katılım Emeklilik, BES’te Otomatik Katılım dahil 380 binin üzerinde katılımcı sayısına ve 1 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Bu noktaya sıfırdan üreterek, yeni katılımcı kazanarak, müşteri memnuniyetini sürekli artırarak, kendimizi ve sektörümüzü geliştirerek geldik. Bize güvenen ve destek veren tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sincek, “1 milyar TL fon büyüklüğü, bizim için bir psikolojik sınırdı. Bu barajı aşmamızın sadece kurum olarak değil Türkiye’de faizsiz fonların geleceği açsısından da önemli anlamı bulunuyor. Biz tamamını kendimizin kurduğu ve büyüttüğü faizsiz fonlarımızla bu güveni pekiştirmiş olduk. Hem katılımcılarımız hem de sermayedarlarımız için en faydalı ve en karlı modelleri geliştirerek faizsiz fonların başarısını gösterdik” şeklinde konuştu.

Türkiye’de faizsiz emeklilik fonların büyümesinin tüm faizsiz finans camiası için moral verici olduğunu belirten Sincek, şu bilgileri verdi; “Son birkaç yılda ciddi bir ivme kazanan faizsiz emeklilik fonları, tüm emeklilik fonlarının % 7,6’sına ulaştı. Özellikle 2017 yılı başında başlayan Otomatik Katılım sisteminde ise faizsiz fonlar % 63 seviyelerinde tercih edilerek potansiyelini gösterdi. BES ve OKS devletin garantisi ve sıkı kontrolü altında işleyen, şeffaf bir tasarruf sistemi. Bu sistemde tasarruflarınız çeşitli fonlarda değerlendiriliyor. Biz Katılım Emeklilik faizsiz emeklilik fonları üzerinden tasarrufunuzu altın, döviz, sukuk, katılım hisse senedi gibi finansal araçlarla yönetiyoruz. Tüm bu araçlarla tasarrufunuzun kazandığı getirinin yanısıra bir de malumunuz hiçbir tasarruf aracında olmayan % 25 devlet katkısı da mevcut.”

Katılım Emeklilik sektöre rol model oldu

Ayhan Sincek sözlerine şöyle devam etti; “Katılım Emeklilik olarak sadece şeffaf ve efektif fon yönetimimiz ve faizsiz fon çeşitliliğimiz ile değil katılım sigortacılığında da sunduğumuz ürünlerle sektöre rol model olmaya devam ediyoruz. Katılım sigortacılığında hayat ve ferdi kaza ürünlerinin yanında Eğitim Sigortası, Kritik Hastalıklar Sigortası gibi hayatın her alanına hitap eden yeni ürünler geliştirdik. Kurumlara ve Kobi’lere özel olarak sunduğumuz kurumsal sigorta ürünlerimiz mevcut.

2018’den itibaren sağlık alanında da katılımcılarımıza güvence sunmaya başlayacağız. Böylece katılım sigortacılığı faiz hassasiyeti olan katılımcıların hayatın her alanındaki ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyor olacak. Hem bugüne ait güvence ihtiyaçlarını karşılıyor hem de geleceğe, ailenize ve sevdiklerinize karşı sorumluluklarınızı faizsiz ürünlerimizle güvence altına alıyoruz.

Katılım Emeklilik olarak artık ustalık dönemine giriyoruz. Bu bakış açısıyla 2018, kendimizi aşacağımız, büyüme hızımızı artıracağımız ve yeni atılımlar yapacağımız bir yıl olacak.”

OKS’ye katılımlar 2018’de de sürecek

2017 yıl başında başlatılan ve bir yılda 3,5 milyon katılımcıya ulaşan Otomatik Katılım Sistemine de değinen Sincek,”OKS’ye katılımlar 2018 yılında da sürecek. 50 – 99 çalışanı olan işverenler, mahalli idareler ve KİT'ler 1 Ocak 2018'den itibaren sisteme dahil olacak. Özel sektörde faaliyet gösteren, 10-49 çalışanı olanlar işverenler 1 Temmuz 2018'den itibaren, 5-9 çalışanı olanlar da 1 Ocak 2019'dan itibaren sisteme girebilecek.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler