1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Katılım Emeklilik BES'te zirveye çıktı

Katılım Emeklilik BES'te zirveye çıktı

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 2018 yılında 63 bin BES sözleşmesiyle yıllık artış oranında sektörün lideri olduklarını söyledi

Katılım Emeklilik BES'te zirveye çıktı

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, 2018 yılında 63 bin BES sözleşmesiyle yıllık artış oranında sektörün lideri olduklarını belirterek, “Katılım Emeklilik olarak 4’üncü yılımızda 533 bin BES sözleşmesine ulaştık. Toplam fon tutarımız 1 milyar 546 milyon TL oldu. İstikrarlı büyümemiz sürüyor. 2019’da da sektörün en çok üreten firması olacağız” dedi.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, yaptığı yeni yıl değerlendirmesinde 2018 yılında pek çok kategoride büyümeye devam ettiklerini belirterek, “5 yıllık hedeflerimize 4 yılda ulaştık, hatta geçtik. Sözleşme sayımız 533 bine ulaştı. Yıllık BES sözleşme sayısı artışında 62 bin 945 adet ile 2018’i bu alanda sektör lideri olarak tamamladık. Sektörde sözleşme artış hızı ortalamasında yavaşlama olmasına rağmen Katılım Emeklilik olarak sektörden pozitif ayrıştık. 2019’da da sektörün en çok üreten firması olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

1,5 Milyar TL fon büyüklüğünü aştık

Ayhan Sincek sözlerine şöyle devam etti; “Katılım Emeklilik olarak tamamen katılım esaslı yapımızla halkımızın bize teveccüh göstermesinden son derece mutluluk duyuyoruz. Hayatın her alanına hitap eden ürünlerimizle biz de halkımızın her ihtiyacına cevap vermek için çalışıyoruz. İnsanlarımızın tasarruflarını değerlendirebileceği en güvenli ve en kazançlı liman olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu teveccühü diğer göstergelerin yanı sıra emeklilik fon büyüklüğümüzdeki artışımızdan da anlıyoruz. Fon büyüklüğümüzü 1 milyar 546 milyon TL’ye yükseltmeyi başardık.

Bir diğer önemli başarımız ise fon yönetimindeydi. 2018 yıllık performansta Katılım Standart Fonumuz, Katılım Değişken Grup fonumuz, Katılım Altın Fonumuz, Katılım Başlangıç Fonumuz, OKS Atak Katılım Değişken Fonumuz faizsiz kategoride benzer gruptaki fonlarla karşılaştırıldığında en yüksek getiri oranı ile fon şampiyonu oldular.

Ayrıca tüm emeklilik fonlarının ağırlıklı getiri performansında da Katılım Emeklilik diğer emeklilik şirketlerinden daha iyi bir performans gösterip ortalamanın %5,5 kadar üzerinde katılımcısına getiri kazandırmıştır.

Yüzde 100 faizsiz yatırım araçları kullanılıyor

Katılım Emeklilik’in sektörde kuruluşundan itibaren sadece faizsiz sistemle hizmet sunan bir şirket olduğuna dikkat çeken Sincek şu bilgileri verdi; “Katılım Emeklilik bu özelliği ile faizsiz BES’i anlamak için en iyi örnektir. Biz Katılım Emeklilik olarak BES fonlarımızı yüzde 100 faizsiz yatırım araçlarında değerlendiriyoruz. Faizsiz fonlar katılım bankacılığı ve katılım finans prensipleriyle yönetilen fonlar anlamına geliyor.

Malumunuz BES, yüzde 25 devlet katkısı, altın, döviz ya da kira sertifikası fonları gibi avantajlı seçenekleriyle uzun vadeli tasarrufun en ideal adresi. Biz de tüm bu avantajları dahil ederek tasarruflarınızı faizsizlik prensibi ile yönetiyoruz. Sigorta ürünlerimizde ise tekafül yani katılım sigortacılığı prensipleri ile katılım finans ilkelerine uygun olarak hizmet sunuyoruz.

5-9 Çalışanı olan şirketler de OKS’ye dahil oluyor

Faizsiz tarafa olan talebin OKS ile daha iyi anlaşıldığına değinen Sincek, “Bugüne kadar 15 milyon çalışan BES’le OKS sayesinde tanıştı. Hali hazırda 5 milyon 22 bin çalışan, OKS’de kalmayı tercih etti. 4.8 milyar TL fon birikti. Sistem tanındıkça cayma oranları da düşüyor. Son olarak bu ay, çalışan sayısı 5-9 arası olan işletmeler de sisteme dahil olmaya başlıyor. Katılım Emeklilik olarak web sitemiz üzerinden online OKS başvurusu yapabilme imkanı sunuyoruz. Ayrıca bizden OKS hizmeti alan şirketler internet şubemiz üzerinden OKS işlemlerini kolayca takip edebiliyorlar.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler