1. HABERLER

  2. İŞ DÜNYASI

  3. Marsh Türkiye'nin risk yönetimine atama

Marsh Türkiye'nin risk yönetimine atama

Sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh’ın Siber Risk Yönetimi ve İş Sürekliliği Yönetimi Direktörlüğü görevine Alper Başaran getirildi

Marsh Türkiye'nin risk yönetimine atama

ABD merkezli Marsh & McLennan Şirketler Grubu çatısı altında hizmet veren sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh’ın Siber Risk Yönetimi ve İş Sürekliliği Yönetimi Direktörlüğü görevine Alper Başaran getirildi. Ülkemizde ve dünyada son yıllarda oldukça önem kazanan siber güvenlik konusunda çalışmaları ile adını duyuran Alper Başaran, Marsh Türkiye’de aynı zamanda siber güvenlik alanında da hizmet verecek. Alper Başaran, çalışmalarını Marsh’ın Ankara ofisinden yürütecek. 

Alper Başaran kimdir?

1979 doğumlu olan Alper Başaran, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünde, yüksek lisansını ise Atılım Üniversitesi’nde tamamladı. Bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinde Siber Güvenlik danışmanlığı alanında deneyimleri olan Alper Başaran, kurucusu olduğu Garnizon Bilgi Güvenliği şirketinde de bilgi güvenliği ve siber risk danışmanı olarak görev yaptı. Bilgi güvenliği konusunda 10 yılı aşkın süredir çalışmaları bulunan Alper Başaran, şirketlere ve kamu kurumlarına siber güvenlik danışmanlığı hizmetleri sunuyor. Üniversite ve sivil toplum kuruluşlarına siber güvenlik konusunda farkındalığı artırmak amacıyla, eğitimler ve seminerler veren Başaran’ın “Siber Savaş Cephesinden Notlar” isimli bir de kitabı bulunuyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler