1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MetLife, toplum projelerinde yeralmaya devam ediyor

MetLife, toplum projelerinde yeralmaya devam ediyor

MetLife, Özel Olimpiyatlar ve Habitat for Humanity ile yaptığı iş birliğine devam edeceğini duyurdu

MetLife, toplum projelerinde yeralmaya devam ediyor

MetLife , Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) pazarlarındaki çalışanlarına toplum projelerinde gönüllü olma fırsatı sunmak için Özel Olimpiyatlar ve Habitat for Humanity ile yaptığı iş birliğine devam edeceğini duyurdu.

MetLife, 26 EMEA ülkesindeki 4.000 çalışanını, mayıs ayının ortasında başlayan bölgesel Toplum Haftası etkinliği boyunca katılım sağlayan kuruluşlardan biriyle yapılan çalışmalara dahil olmaya davet ediyor. Çalışanlar, zihinsel engelli gençlerle spor yapmak için Özel Olimpiyatlar etkinliğinde gönüllü olabilecek veya dezavantajlı bölgelerde binalar inşa etmek ya da restore etmek için yerel Habitat for Humanity girişimlerini destekleyebilecekler.

Bu girişim, MetLife’ın hayırseverlik kolu olan MetLife Vakfı tarafından destekleniyor. MetLife Vakfı uzun yıllardır, yeterli hizmet görmeyen kesimlerin yaşam kalitelerini geliştirmeye ve fırsatlarını artırmaya yönelik faaliyetlere MetLife gönüllülerini dahil eden girişimleri destekliyor.

EMEA Başkanı Dirk Ostijn, konu hakkında “Habitat for Humanity ve Özel Olimpiyatlar’la uzun yıllardır devam eden güçlü ortaklığımızı devam ettirebildiğimiz için mutluyuz. EMEA genelinde 20’yi aşkın pazardaki 750’den fazla çalışan, geçen yılki etkinlikte gönüllü olarak rol aldı ve bu yıl daha fazlasını yapmak istediklerini açıkça ifade etti. Toplum Haftası, faaliyetlerimizi gerçekleştirdiğimiz topluma katkı sağlamak için hepimize harika bir fırsat sunuyor” dedi.

Özel Olimpiyatlar CEO’su Mary Davis ise şunları ekledi: “Gönüllüler, Özel Olimpiyatlar hareketinin bel kemiğini oluşturuyor. Onların coşkusu ve özverili çalışmaları sayesinde her bir Özel Olimpiyat sporcusuna hak ettiği değeri verebiliyor ve daha kapsayıcı toplumlar inşa edebiliyoruz. Bu yılki Toplum Haftası etkinliklerinde Avrupa ve Orta Doğu’daki MetLife çalışanlarını bir kez daha ağırlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Habitat for Humanity International’ın Avrupa, Orta Doğu, Afrika Başkan Yardımcısı Torre Nelson şu ifadelere yer verdi: “MetLife’ın her yıl düzenlediği Toplum Haftası etkinliği, Avrupa ve Orta Doğu’daki alt gelir grubuna yönelik konut sorunlarına önemli bir pencere açıyor. MetLife gönüllüleri, alt gelir grubuna yönelik konutlara ihtiyaç duyan aileleri barınma yoluyla güçlendirmek ve yaşamlarına istikrar katmak için çalışıyor.”

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler