1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Motosiklet sigortasında "akıllı" kask dönemi

Motosiklet sigortasında "akıllı" kask dönemi

Jarvish'in geliştirdiği akıllı kask, hız, frenleme, dönüş, zaman ve gidilecek yerleri ve hatta trafik gibi harici faktörleri izleyen sensörleri içeriyor

Motosiklet sigortasında "akıllı" kask dönemi

Tayvan merkezli insurtech firması Jarvish, motosikletçilerin binicilik davranışını izlemek ve güvenli sürüş sağlayan motosikletlçilere daha ucuza sigorta yaptırabilmelerini sağlamak için "akıllı" bir motosiklet kaskı geliştirdi.

400 milyondan fazla motosikletçinin bulunduğu Asya'da en yaygın ulaşım aracı olarak motosiklet kullanılıyor.

Jarvish'in geliştirdiği akıllı kask, hız, frenleme, dönüş, zaman ve gidilecek yerleri ve hatta trafik gibi harici faktörleri izleyen sensörleri içeriyor. Akıllı kask sayesinde elde veriler daha sonra sürücünün motosiklet sigortası primini hesaplamak için kullanılacak..

Jarvish’in kurucu ortağı ve teknoloji sorumlusu Younger Liang Forbes'e verdiği demeçte, "Sürücüyü izleyebilir ve davranışları anlayabilirsek, riski değerlendirebiliriz, riski derecelendirebilirseniz, kullanıcıya farklı bir fiyat teklifi vermek üzere puan verebilirsiniz." Dedi.

Liang ayrıca sigorta primleri indirimlerinin, bireylerin sürüş davranışlarını daha güvenli olmak için değiştirmeye yönelik etkili bir teşvik olduğunun altını çizdi..

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, motosiklet kullanıcılarının kask kullanmalarına rağmen bir motosiklet kazasında ölme riski hala dört tekerlekli bir arabadan 20 kat daha yüksek.

Önceki ve Sonraki Haberler