1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sürücüsüz araçlara prim indirimi geliyor

Sürücüsüz araçlara prim indirimi geliyor

Kore Sigorta Geliştirme Enstitüsü (KIDI) son zamanlarda, özerk sürüş teknolojisi kullanan gelişmiş güvenlik cihazlarına sahip araçların, daha iyi güvenlik kayıtları nedeniyle yüzde 12.6'ya kadar prim indirimi kazanabileceğini açıkladı

Sürücüsüz araçlara prim indirimi geliyor

Güney Kore Sigorta Geliştirme Enstitüsü (KIDI) son zamanlarda, özerk sürüş teknolojisi kullanan gelişmiş güvenlik cihazlarına sahip araçların, daha iyi güvenlik kayıtları nedeniyle yüzde 12.6'ya kadar prim indirimi kazanabileceğini açıkladı.

Enstitü, motorlu taşıt sigortası bilgilerini, Kara, Altyapı ve Taşımacılık Bakanlığının izni ile Hyundai ve Kia otomobillerindeki güvenlik cihazlarından toplanan verilerle birleştirdi. BusinessKorea tarafından hazırlanan rapora göre, 12 çeşit emniyet cihazından elde edilen bilgiler, kaza ihtimalini hesaplama konusunda KIDI tarafından hasar oranı bazında kullanıldı.

Çalışma, altı güvenlik özelliğinin kazaların önlenmesinde olumlu katkı sağladığını ve bu kişilerin prim indirimleri için uygun olduğunu belirledi. Bunlar, özerk acil fren (AEB), şeritte yardım sistemi (LKAS), pasif çarpışma uyarı sistemi (PCWS), şerit kalkış uyarı sistemi (LDWS), uyarlanabilir cruise kontrol (ACC) ve uyarlanabilir ön aydınlatma sistemi (AFLS) idi.

Prim indirim oranı, kullanılan teknolojilerin kombinasyonuna bağlı olarak yüzde 2.7 ila yüzde 12.6 arasında değişiyor.. Maksimum oran, AEB, LKAS, ACC ve AFLS kombinasyonundan elde edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler