1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Yeni ‘Genç Yetenek Kampüsler’ Aksigorta’ya katıldı

Yeni ‘Genç Yetenek Kampüsler’ Aksigorta’ya katıldı

Aksigorta, “sigortacılık mesleğini tanıtma”, “sektöre yeni yetenekler kazandırma” ve “gençlere mezuniyetlerinden önce iş deneyimi fırsatı tanıma” gibi hedeflere sahip “Genç Yetenek Kampüs” programının 6.sını hayata geçiriyor

Yeni ‘Genç Yetenek Kampüsler’ Aksigorta’ya katıldı

Aksigorta, 2012 yılından bu yana uyguladığı ve “sigortacılık mesleğini tanıtma”, “sektöre yeni yetenekler kazandırma” ve “gençlere mezuniyetlerinden önce iş deneyimi fırsatı tanıma” gibi hedeflere sahip “Genç Yetenek Kampüs” programının 6.sını hayata geçiriyor. 2 bin 515 başvuru arasından seçilen 12 genç yetenek, sınav, grup mülakatı ve değerlendirme sürecinden geçerek Aksigorta ailesine katılmaya hak kazandı. Aksigorta, yaklaşık 1 yıl sürecek program kapsamında yer alan koçluk, proje yönetimi ve iş hayatında profesyonellik eğitimleri ile bu yıl da gençlerin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Profesyonelliğe ilk adım

Aksigorta’nın “Genç Yetenek Kampüs” programı katılımcıları, üniversitelerin kariyer merkezlerinden ve kariyer sitelerinde yayınlanan ilanlarına gelen başvurular arasından grup mülakatı ve değerlendirme merkezi çalışması gibi yöntemlerle seçiliyorlar.

Öğrenim gördükleri üniversitelerin son yılında yarı zamanlı olarak Aksigorta’da görev yapan Genç Yetenek Kampüs programı katılımcıları, bir yıl boyunca şirket stratejilerini destekleyen yenilikçi projeler geliştiriyor. Bu süreç boyunca hazırladıkları projeleri Aksigorta üst yönetime sunmalarının ardından kazanan proje takımı projelerini sunmak üzere Ageas’ı ziyaret ediyor ve sonrasında Aksigorta’nın belirli bölümlerinde profesyonel kariyerlerine ilk adımı atmış oluyorlar.

Aksigorta bu program ile bugüne kadar, “Sürdürülebilirlik”, “Müşteri Deneyimi”, “Sağlıkta Farklılaşma”, “Inovatif Ürünler” ve son olarak “Sigorta Sektöründe Dijitalleşme” gibi güncel ve önemli konular üzerinde toplamda 103 üniversite öğrencisine proje hazırlama ve deneyim kazanma fırsatı sundu.

Önceki ve Sonraki Haberler