1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. ABank ve NN Hayat'tan işbirliği anlaşması

ABank ve NN Hayat'tan işbirliği anlaşması

ABank ve NN Group çatısı altındaki NN Hayat ve Emeklilik, bankasürans alanında 5 yıllık işbirliği konusunda anlaştı

ABank ve NN Hayat'tan işbirliği anlaşması

ABank ve NN Group çatısı altındaki NN Hayat ve Emeklilik, bankasürans alanında 5 yıllık işbirliği konusunda anlaştı.

Bu anlaşma ile her iki şirket de sürdürülebilir büyüme ivmelerini artırarak, sektörlerine katma değer sunmaya devam etmeyi amaçlıyor.

ABank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Müge Öner, Odaklı Bankacılık stratejisi doğrultusunda NN Hayat ve Emeklilik işbirliği ile sundukları hizmet yelpazesini daha da genişlettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi: “Sigortalı yaşam, her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Ülkemizde gelişmekte olan sigorta penetrasyonu bu alanda yüksek bir potansiyel olduğunu işaret etmekte. NN Hayat ve Emeklilik işbirliği ile bu potansiyeli iş sonuçlarına dönüştürmeyi amaçlıyoruz.’’

İki önemli kurum arasında gerçekleşen bu anlaşma ile önümüzdeki 5 yıllık süreçte, ABank müşterilerine özel ürün ve hizmet modeli kurgulandığını vurgulayan Öner, “Hem biz hem de NN Hayat ve Emeklilik, gerekli yatırımları tamamladık ve müşterilerimize bu işbirliğinden doğan hizmetleri sunmaya başladık. İki kurum arasında oluşan sinerjiyle önümüzdeki dönemde ürün portföyümüzü genişleterek, sürdürülebilir büyüme hedefimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz” dedi.

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Marius Popescu ise iş birliği konusunda şunları söyledi: “ABank ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde, önemli bir dağıtım kanalı kazanarak faaliyet alanımızı daha da genişlettik. ABank’ın sektörde kendine has ve özel bir yeri olduğunu düşünüyorum. ABank ile çalışacak olmaktan çok mutluyum. Bu anlaşma aynı zamanda NN Group’un banka kanalında büyümeye verdiği önemin ve Türkiye pazarına yatırım yapmaya devam edeceğinin de önemli bir göstergesidir.”

Önceki ve Sonraki Haberler