1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Aksigorta’ya Gartner’dan ödül

Aksigorta’ya Gartner’dan ödül

Dijital dönüşüm projesiyle iş süreçlerinde verimliliği maksimuma çıkaran ve müşteri memnuniyetini arttıran Aksigorta, Gartner Eye 2018 Yenilikçilik Ödülleri’nde adını kazananlar arasına yazdırdı

Aksigorta’ya Gartner’dan ödül

4-8 Kasım 2018 tarihleri arasında Barselona/İspanya’da gerçekleştirilen Gartner Symposium/ITxpo 2018’de, EMEA bölgesindeki finans hizmetlerinin değerlendirildiği Gartner Eye 2018 Yenilikçilik Ödülü'nün kazananlarını açıkladı. Gartner tarafından kurumların son 12 ayda hayata geçirdikleri ve sınıfının en iyisi olarak gösterilen ürün veya hizmetler ödüllendirildi.

Dijital dönüşüm projesiyle iş süreçlerinde verimliliği maksimuma çıkaran ve müşteri memnuniyetini arttıran Aksigorta, Gartner Eye 2018 Yenilikçilik Ödülleri’nde adını kazananlar arasına yazdırdı.

Aksigorta, müşteri memnuniyetini arttırmak ve taleplerin ele alınmasını önemli ölçüde hızlandırmak için robotik süreç otomasyonunun yanı sıra yapay zeka (AI) çözümünü kullanmaya başladı. ClaimsChat adı verilen müşteri odaklı bir yaklaşım geliştirerek tüm süreçlerine entegre etti. ClaimsChat tarafından ele alınan talepler, geleneksel sürece kıyasla yüzde 30 daha hızlı değerlendirip ilgili departmanlara aktarılıyor.

Müşteri odaklılık yaklaşımı çerçevesinde hayata geçirdikleri dijital dönüşüm projesi ile aldıkları ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan Aksigorta BT ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Yapay zeka uygulaması ile hizmetleri daha hızlı hale getirdik ve kolaylaştırdık. Tanımlı operasyonel işlerimizi robotlara devrettik. Böylece insan kaynağımızı müşterilerimize daha iyi hizmet üretmek için kullanıyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarını 7/24 karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler