1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Allianz Asya'da eğlence sigortası başlatıyor

Allianz Asya'da eğlence sigortası başlatıyor

Allianz Global Corporate & Specialty, Asya'daki eğlence sigortası bölümünü Singapur'daki lansmanı ile başlatıyor

Allianz  Asya'da eğlence sigortası başlatıyor

Allianz Global Corporate & Specialty, Asya'daki eğlence sigortası bölümünü Singapur'daki lansmanı ile başlatıyor

Dünyadaki film üretiminin yaklaşık yarısı Asya'da gerçekleşiyor. Aynı zamanda büyük çaplı canlı etkinlikler ve müzik organizasyonları giderek artıyor. Eğlence sektörünün etkinliklerini ve yapımlarını korumak için sigorta çözümleri aradıkları Asya'daki sigorta pazarı gittikçe büyüyor.

Allianz’ın ABD’deki yan kuruluşu Fireman’ın Fonu’nun 2015’te entegre edilmesinden bu yana, AGCS müşterilerini Kuzey Amerika’nın dışındaki yeni pazarlarda desteklemek için eğlence bölümünü genişletiyor. Asya'da, genişlemenin ilk aşaması Singapur, Hong Kong ve Çin'i kapsıyor

AGCS Asya Bölge CEO'su Mark Mitchell, Asya'da eğlence sigortası çözümleri için “Film prodüksiyon ve etkinlik endüstrisi, Asya'da gelişen ve etkileyici bir iş, eğlence çizgisi, müşterilerimize sunduğumuz ürün portföyümüzle iyi bir uyum sağlıyor. Zira, turne eylemleri için kargo sigortası gibi film ve etkinlik endüstrisini destekleyen tamamlayıcı çözümler sunuyoruz." dedi.

PWC'ye göre, medya ve eğlence sektörünün 2019 yılına kadar küresel olarak yılda ortalama % 5 büyüyeceği tahmin edilirken, Asya'nın küresel ortalamayı geçeceği ve aynı dönemde yıllık ortalama % 6 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Allianz'a göre, Hollywood'daki Çin yatırımının artması, ortak yapımların ve yerel yapımların artmasının, dünyanın en büyük ikinci film pazarında eğlence sigortası talebini artıracak. .

İ

Önceki ve Sonraki Haberler