1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Allianz'ın 4 fonu BEFAS sıralamasında

Allianz'ın 4 fonu BEFAS sıralamasında

‘Net İşlem Tutarına Göre BEFAS'taki İlk 10 Emeklilik Yatırım Fonu’ raporuna göre, en çok işlem gören ilk 10 fon arasında dört fonu olan tek şirket Allianz oldu.

Allianz'ın 4 fonu BEFAS sıralamasında

Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından Temmuz 2022’de yayımlanan ‘Net İşlem Tutarına Göre BEFAS'taki İlk 10 Emeklilik Yatırım Fonu’ raporuna göre, Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu’nun (BEFAS) ilk yılında, en çok işlem gören ilk 10 fon arasında dört fonu olan tek şirket Allianz oldu. BEFAS Temmuz 2021’de hayata geçirilmişti.

Katılımcıların en çok tercih ettiği Allianz Emeklilik fonları ise Allianz Karma (ALR), Allianz Koç İştirak Endeksi (ALI), Allianz Hisse Senedi (AZH) ve Allianz Kamu Dış Borçlanma Araçları (AMR) Emeklilik Yatırım Fonları oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre;

Allianz Karma Emeklilik Yatırım Fonu, NASDAQ’ta işlem gören teknoloji şirketlerine yatırım yaparak, avantajlı fon getiri potansiyeliyle bireysel emeklilik birikimlerine uzun vadede değer katmayı öngörüyor. Allianz Koç İştirak Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu, Koç Holding’e yatırım yaparak, bireysel emeklilik birikimlerinde iki büyük markayı bir araya getiriyor. Allianz Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu da dolar cinsinden varlıklara yatırım yaparak, kurdaki hareketliliğin birikimlere etki sağlamasını hedefliyor. Tefas’ın 16 Eylül 2022 verilerine göre Allianz Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu (AZH) ise, son bir yılda yüzde 170 getirisi ile ön plana çıkıyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler