1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Hayat Emeklilik’e ‘Örnek Sigortacı’ Ödülü

Anadolu Hayat Emeklilik’e ‘Örnek Sigortacı’ Ödülü

Finansal hizmetler alanında global bir danışmanlık şirketi olan Celent tarafından 12 yıldır verilen Model Insurer (Örnek Sigortacı) ödülünün sahibi bu yıl Anadolu Hayat Emeklilik oldu

Anadolu Hayat Emeklilik’e ‘Örnek Sigortacı’ Ödülü

Finansal hizmetler alanında global bir danışmanlık şirketi olan Celent tarafından 12 yıldır verilen Model Insurer (Örnek Sigortacı) ödülünün sahibi bu yıl Anadolu Hayat Emeklilik oldu.

Sigortacılık alanında en başarılı projelerin ödüllendirildiği Model Insurer, “Veri Analitiği ve Yapay Zeka”, “Dijital ve Çok kanallı Teknolojiler”, “Inovasyon ve Gelişen Teknolojiler” ile “Miras Ana Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” kategorilerinde veriliyor. Anadolu Hayat Emeklilik, Temel Sigortacılık Dönüşüm Projesi olan Feniks ile “Miras Ana Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” kategorisinde , bu ödülün sahibi oldu. ABD’nin Boston şehrinde gerçekleştirilen törenle sahiplerini bulan Model Insurer’da 4 kategoride toplam 130 marka yarıştı. Bugüne kadar kazanan projelerin sadece yüzde 11’inin başarıyla sonuçlandığı “Miras Ana Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” kategorisinde ödül alan Anadolu Hayat Emeklilik’in Feniks dönüşüm projesi, uygulamadaki başarısıyla da daha önce ödül alan projelerden ayrıştı.

Dijital dönüşüm alanında şirketin aldığı Örnek Sigortacı ödülüyle ilgili duyduğu memnuniyeti ifade eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Yıllar önce ‘dijital dönüşüm’ stratejisi ile başladığımız bu süreçte; mevcut ana sistemimiz, bu sistem etrafında gelişmiş ve yerleşmiş iş yapma kültürümüz, müşteriye hizmet süreçlerimiz, teknoloji altyapımız gibi pek çok konuyu değerlendirdik ve dijital dönüşümün yol haritasını belirledik. Tüm sistemlerimizde modernizasyona gidilmesine karar verdik. Bireysel Emeklilik işlemlerine ilişkin tüm operasyonel süreçlerimizi müşterilerimize hızlı hizmet verecek şekilde daha basit hale getirdik ve yeniden yapılandırdık. Şimdi bu çalışmalarımızın meyvelerini almaktan son derece mutlu ve gururluyuz” dedi.

Sektörün de dönüşümüne öncü oldu

Anadolu Hayat Emeklilik’in büyük dönüşüm projesi Feniks ve uydu projeleri, 2012 yılında başladı. 3 ayrı hattan yürütülen projenin ilk hattında poliçe girişi, tahsilat, ayrılma gibi temel sigortacılık süreçleri en yeni teknolojiler kullanılarak yeniden tasarlandı ve otomasyona kazandırıldı. İkinci hat kapsamında muhasebe sistemleri, komisyon, ödeme sistemleri ve CRM gibi paralel projeler yürütülerek, tüm ekosistem yenilenerek, ana sistemle entegre hale getirildi. Üçüncü hat kapsamında ise yeni nesil bütünleşik sistemlere, güvenlik altyapısına, istemci ve sunucu sanallaştırmasına, izleme sistemlerine büyük bütçeli altyapı yatırımları yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler