1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Hayat Emeklilik’in Acente ve Direkt Satış Zirvesi İstanbul’da yapıldı

Anadolu Hayat Emeklilik’in Acente ve Direkt Satış Zirvesi İstanbul’da yapıldı

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından her yıl düzenlenen Acente Zirvesi ve Direkt Satış Zirvesi, 11 ve 19 Ocak 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi

Anadolu Hayat Emeklilik’in Acente ve Direkt Satış Zirvesi İstanbul’da yapıldı

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından her yıl düzenlenen Acente Zirvesi ve Direkt Satış Zirvesi, 11 ve 19 Ocak 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

2018 yılının faaliyet ve sonuçlarını değerlendirmek, 2019 yılının öngörü ve hedeflerini tüm acente ve direkt satış ekibiyle paylaşmak amacıyla düzenlenen toplantılarda, Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan değerlendirmelerde bulundu.

“Sektörle birlikte büyüyoruz”

Toplantılarda yaptığı konuşmalarda, Anadolu Hayat Emeklilik ve sektörün performansını değerlendiren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “2018 yılı, başarılarımızı sürdürdüğümüz ve verimliliğimizi artırdığımız bir yıl oldu. Otomatik katılım ile birlikte bireysel emeklilik sektörü de büyümeye devam etti. Otomatik katılım 2017 yılı başından itibaren, yayımlanan kademeli geçiş takvimi doğrultusunda uygulamaya girdi. Güncel verilere göre otomatik katılımda sayısı 5 milyonu aşkın çalışan birikim yapıyor. Ocak ayı itibarıyla başlayan son katılım fazında ise yaklaşık 1,8 milyon çalışanın sisteme dahil olmasını bekliyoruz.” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik’in dengeli ve kârlı büyümesini sürdürerek, güncel verilere göre bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamında 1 milyon 700 bini aşkın katılımcı sayısı ve devlet katkısı dâhil 17,2 milyar TL fon büyüklüğüne; hayat sigortası branşında ise yaklaşık 640 milyon TL’lik prim üretimine ulaştığının bilgisini veren M. Uğur Erkan konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yıl Anadolu Hayat Emeklilik olarak, otomatik katılım kapsamı dışında kalan genç, ev hanımı, çiftçi, esnaf gibi müşteri segmentleri ile farklı yaşam evrelerindeki ihtiyaçlara yönelik olarak düzenli birikim yapma imkanı sağlayan ve çeşitli yaşamsal riskleri teminat altına alan hayat sigortalarına odaklanacağız. Bu süreçte en büyük desteği ise acentelerimiz ve direkt satış ekibimizden alacağız. İnanıyorum ki 2019 yılı hem hayat sigortası hem de bireysel emeklilik branşlarında yeni başarılara imza atacağımız bir yıl olacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler