1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” projesine ödül

Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” projesine ödül

Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” projesi Yılın Topluma Değer Katan Projesi ödülünü aldı.

Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” projesine ödül

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından tasarlanan ve düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri sahiplerini buldu. 18 kategoride Türkiye’nin önde gelen iletişim projelerinin ödüllendirildiği törende, Anadolu Sigorta’nın “Bir Usta Bin Usta” projesi Yılın Topluma Değer Katan Projesi ödülünü aldı.

Dokuzuncu yılında kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandıran ve yeni usta adayları yetiştirmeye devam eden “Bir Usta Bin Usta” projesi kapsamında bugüne kadar 40 mesleki eğitim düzenlendi ve 748 usta adayına eğitimler verildi. Kursiyerler, MEB onaylı usta öğretici niteliğindeki kurs bitirme sertifikalarını alarak mezun oldu. Böylece kurslar aracılığıyla bir yandan yerel mesleklerin kaybolması engellenirken diğer yandan kurslara katılanlara yeni iş olanakları yaratılmış oldu.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nün teknik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında her yıl 5 ilde, 3 ila 6 ay arasında değişen eğitim programlarıyla 5 mesleki kurs düzenleniyor. Ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen projeyle, 10 yıl boyunca 50 mesleğin ve toplam 1.000 usta adayının desteklenmesi hedefleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler