1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aviva-Cofco ve Tencent'ten "big data" işbirliği

Aviva-Cofco ve Tencent'ten "big data" işbirliği

Aviva-Cofco Life Insurance ve Tencent Financial Cloud, Çin'de ortaklaşa big data laboratuarı kurmak için stratejik  ortaklık başlattı

Aviva-Cofco ve Tencent'ten "big data" işbirliği

Aviva-Cofco Life Insurance ve Tencent Financial Cloud, Çin'de ortaklaşa big data laboratuarı kurmak için stratejik  ortaklık başlattı.

Ortaklık, mali dolandırıcılıkla mücadele, müşteri hizmetleri yapay zeka (AI) ve risk yönetimi geliştirmeye odaklanacak. Kurulacak labaratuvar dolandırıcılık, AI müşteri hizmetleri ve risk kontrol sistemleri ile çalışmayı planlıyor.

Aviva-Cofco ayrıca finansal sahtekarlıkları tespit etmek ve müşterinin risk modellemelerini doğrudan yapabilmek için Tencent Financial Cloud'un big data analizlerini kullanacak.

Şirket, Tencent Financial Cloud'un sigorta müşteri hizmetleri robotunu kullanarak müşterilerin sıkça sorulan sorularını, akıllı birleştirme ve bilgi alışverişini analiz etmek için büyük verileri kullanma da dahil olmak üzere kapsamlı akıllı sisteminde çok yönlü uygulama denemeleri gerçekleştirecek. Ayrıca, Tencent Financial Cloud'tan, risk kontrolü modellerini ve çok yönlü müşteri profillemesini iyileştirmek için de yararlanacak. Elde edilen veriler  sigortacılık ve talep değerlendirme süreçlerinde uygulanacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler