1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AXA dertlere derman oldu! Poliçeleri katladı

AXA dertlere derman oldu! Poliçeleri katladı

AXA Sigorta, yeni reklam kampanyası ile poliçe satışında yüzde 32 artış yakaladı

AXA dertlere derman oldu! Poliçeleri katladı

AXA Sigorta Ağustos ayında başladığı ve ünlü oyuncu Gürgen Öz’ün yer aldığı iletişim kampanyası “Dert Varsa Derman AXA” ile dört ayda dijital mecralarda 94 milyon görüntüleme elde ederken kampanya döneminde poliçe sayısında ise yüzde 32’lik bir artış yakaladı.

AXA Sigorta’nın sigorta ürünlerinin faydalarını yalın ve eğlenceli bir dille anlatarak toplumda sigortalılık bilincini artırmayı hedeflediği kampanyası “Dert Varsa Derman AXA” ilk dört ayında başarılı sonuçlara imza attı.

Ünlü oyuncu Gürgen Öz tarafından canlandırılan Oytunç karakterinin sigorta konusundaki bilgi yetersizliği ve sorun çözme konusundaki sıra dışı yöntemleriyle renk kattığı kampanya için hazırlanan dört ayrı dijital film, toplamda 94 milyon kez görüntülendi.

Yayınlandığı tüm sosyal medya platformlarından 22 milyona yakın izlenme oranına ulaşan kampanya süresince sosyal medyada AXA Sigorta hakkında olumlu konuşma oranı ise yüzde 66’lık önemli bir artış gösterdi. « Dert sende derman bende » adlı şarkının uyarlanmış versiyonu olan jingle’ı da dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Ağustos ayından bu yana devam eden “Dert Varsa Derman AXA” kampanyasının başarısı ürün satışlarına da yansıdı. AXA Sigorta Ağustos ayından bu yana seyahat sağlık sigortası ürününde günde ortalama %160 oranında bir poliçe artışı sağlarken bu oran “Kadın Girişimci Sigortası” ürününde %60 ve “Sağlığım Tamam” ürününde %24’e ulaştı.

“Dert Varsa Derman AXA” iletişim kampanyası ile hedefleri doğrultusunda kısa sürede önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade eden AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek, “AXA Sigorta olarak en önemli hedefimiz insanların daha iyi bir yaşam sürmesi için onlara destek olmak. Öte yandan sigortalılık oranlarının ülke ekonomisinin gelişimi açısından ne denli önemli olduğunun farkındayız. Tüm bu sebeplerle ülkemizdeki sigortalılık oranını artırmak için pek çok proje gerçekleştiriyoruz. Bir farkındalık çalışması gibi de konumlandırdığımız iletişim kampanyamız hedeflerimize giden yolda çok başarılı sonuçlar getirdi” dedi. Seyahat sağlık sigortası başta olmak üzere dijital filmlere konu olan tüm ürünlerinin poliçe sayısında önemli artışlar gördüklerini de sözlerine ekleyen Şimşek, dikkat çekici, fark yaratan ve sadece bir ürün tanıtmaktan daha fazlasını hedefleyen yenilikçi çalışmalara önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler