1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’na ilgi artıyor

Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’na ilgi artıyor

Uçak bileti satış sitesi Enuygun.com’un geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’na yolcuların ilgisi giderek artıyor

Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’na ilgi artıyor

Özellikle ileri tarihli uçak bileti satın alanları düşündüren konuların başında herhangi bir nedenle seyahat edememe durumunda bilet ücretinin boşa gitmesi geliyor. Bu duruma alternatif bir çözüm sağlayan Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’na yolcular büyük ilgi gösteriyor. Uçak bileti satış sitesi Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay’ın açıklamasına göre promosyonlu biletlerde de geçerli olan sigortayı erkekler kadınlardan daha fazla tercih ediyor.

Uçuşa 3 saat kalana kadar koşulsuz iptal

Uygun fiyatlı promosyonlu biletlerde de geçerli olan Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası uçakla seyahat eden yolcular tarafından büyük ilgi görüyor. Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay’ın paylaştığı bilgilere göre uçuşa 3 saat kalana dek koşulsuz iptal ve iade olanağı sağlayan sigortaya özellikle son aylarda ilgi artarak devam ediyor. Site üzerinden güvenceli olarak satın alınan biletler iptal edildiğinde bilet tutarının yüzde 90’ı iade ediliyor. İade işlemi ise 5 iş günü içinde tamamlanıyor.

İlgi giderek artıyor

Ekinay’ın açıklamasına göre 2018 Mart ayında Enuygun.com üzerinden satın alınan sigortalı biletlerde bir önceki aya göre önemli bir artış var. Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’nın avantajlarına dikkat çeken Ekinay, ‘’Biletinizi uçuştan 3 saat öncesine kadar hiçbir koşul göstermeden iptal edebilmek ve ödediğiniz tutarın %90’ını geri alabilmek büyük rahatlık. Kullanıcılarımız da bu rahatlığı çok sevdi. Güvenceli satın alınan biletlere ilgi giderek artıyor. Özellikle son bir ay içinde görülen artış bize bu alanda büyük bir ihtiyaç olduğunu da gösteriyor’’ dedi.

Erkekler güvenceyi daha çok seviyor

Ekinay’ın açıklamasına göre uçak biletini güvenceli olarak satın alan erkek ve kadın kullanıcılar arasında da önemli bir fark var: ‘’Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’nı tercih edenlerin %63’ü yani yarısından fazlası erkek. Yani erkekler kadınlara göre uçak bileti alımında güvenceyi daha fazla tercih ediyor’’.

Biletini önceden almayı tercih edenler çoğunlukta

Ekinay’ın verdiği bilgilere göre Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası daha çok biletini önceden satın alanlar tarafından tercih ediliyor: ‘’Biletini seyahatten bir hafta önce güvenceli olarak satın alanlar, uçuştan bir gün önce güvenceli alanlara göre iki kat daha fazla. Uçuştan bir ay önce bilet satın alanlarda ise fark üç katına kadar çıkıyor. Hatta iki ay öncesinde biletini satın alanlarda sigortanın tercih edilme oranının 1 gün önce sigortalı alanlara göre 4 kata kadar yükseldiğini görüyoruz. Bu da bize Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası’nın daha çok biletini önceden satın alanlar tarafından ilgi gördüğünü gösteriyor’’.

Tek yön ve gidiş dönüş uçuşlarda alınabiliyor

Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası hem tek yön hem de gidiş dönüş alınan biletlerde satın alınabiliyor. Uçakla seyahat edenlere kolaylık sağlayan sigortadan yurt içi ve yurt dışı tüm rotalarda yararlanmak mümkün. Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası'nın önemli avantajlarından biri de sağlık sigortasını kapsaması. Bu sayede vize başvurusu sırasında kolaylık sağlıyor. Sigortanın ücreti ise bilet tutarı ve gidiş dönüş uçuşlarda seyahat süresi gibi kriterlere göre belirleniyor

Önceki ve Sonraki Haberler