1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Bi’Sigortacı, sigortacılara online pazaryeri sunuyor

Bi’Sigortacı, sigortacılara online pazaryeri sunuyor

Sigorta acenteleri ile müşterileri bir araya getiren online pazar yeri olarak kurulan Bi’Sigortacı, şu anda 520 acente ile hizmet veriyor

Bi’Sigortacı, sigortacılara online pazaryeri sunuyor

Dijitalleşme konusunda son dönemlerin en çok dikkat çeken alanların başında sigorta (insuretech) geliyor. Özellikle sigortacılık faaliyetlerinin internet ortamına taşınmasıyla birçok acente yeni bir maceraya atılmış durumda. Sigorta acentelerinin internetteki bu macerasına destek verebilmek ve kolaylaştırabilmek için girişimciler harekete geçti.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Ekim 2016’da Metin Öngüç, Halil İbrahim Nuroğlu ve Yasin Yılmaz tarafından kurulan Bi’Sigortacı, sigorta acenteleri ile müşterileri bir araya getiren online pazaryeri. Daha önce sigorta acentelerinde Bireysel Emeklilik ve Hayat sigortaların branşlarında saha yöneticiliği yaptığını belirten Öngüç, ekibiyle beraber sinemadayken Bi’Sigortacı, fikrinin akılına geldiğini ve not defterine aldığı notlarla fikrin ilk temellerini attığını ifade etti. Bu süreçten 10-15 gün sonra işten ayrıldığını belirten Öngüç, “Trabzon’da bulunan iki yakın arkadaşım olan Halil İbrahim Nuroğlu ve Yasin Yılmaz ile paylaştım. Daha sonra da süreç başladı” dedi. Kullanıcıların Bi’Sigortacı üzerinden teklif almak istedikleri sigorta ile alakalı bir form doldurduğunu ve sonrasında ilgili uzman acenteler tarafından fiyat tekliflerinin sunulduğunu belirten Bi’Sigortacı Kurucu Ortağı Metin Öngüç, “Ayrıca kişiler isterlerse sigortacıların uzmanlık alanına göre filtreleyebilir ve uzmanlık alanına göre istediği sigortacılardan teklif alabilir. Geleneksel yöntemler ile dijitalin birleşmesi ile ortaya çıktı diyebiliriz.

Düşük maliyet

Sigortacıların, Bi’Sigortacı üzerinde oluşturdukları profilleri ile potansiyel müşterilerine direkt ulaşma imkanı  ve müşteri kazanım maliyetlerini yüzde 90 oranda düşürerek portföylerini ve satış rakamlarını artırma şansı buluyor” dedi.

520 acente var

Öngüç, şu anda bine yakın başvuru olduğunu ve 520 acentenin aktif olarak sistemi kullandığını anlattı. Öngüç, şunları söyledi: “10 bine yakın müşteriyi acentelerle buluşturduk. Sistemimizde 45 ilden acente bulunuyor, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ gibi illerde oldukça aktif durumdayız. Piyasaya ilk çıktığımızda acentelere kendimizi anlatmak konusunda büyük sıkıntılar çektik. Acenteler internetten müşteri kazanacaklarına inanmıyorlardı, onları zorladık, kendimizi anlattık hatta ücretsiz üyelikler yaptık. Çeşitli etkinliklerle kendimizi anlatma fırsatı yakaladık. Biz acentelere müşteri gönderdikçe ve acenteler bu müşterileri görüp satış yaptıkça bize olan bakış açıları değişti. Eskiden kendimizi anlatmakta zorluk çekerken şimdi acenteler bizi tanıyor ve tekliflerimize olumlu yaklaşıyor. Bizden emin olmayan acenteleri ofisimize davet ediyoruz. Ofisimiz 7/24 açık, hafta içi her gün buradayız, tüm acenteleri bekliyoruz. Gün içinde sisteme kaç teklif geliyor, nereye gidiyor, kim alıyor, kim almıyor hepsini görebilirler. Her şey şeffaf, açık ve net.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler