1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. BNP Paribas Cardif'ten müşterilerine yapay zeka hizmeti

BNP Paribas Cardif'ten müşterilerine yapay zeka hizmeti

BNP Paribas Cardif Türkiye, operasyonel süreçlerini hızlandırma ve müşterilerine daha hızlı hizmet sunma amacıyla Robotics Süreç Otomasyonu (RPA) sistemini hayata geçirdi

BNP Paribas Cardif'ten müşterilerine yapay zeka hizmeti

BNP Paribas Cardif Türkiye, operasyonel süreçlerini hızlandırma ve müşterilerine daha hızlı hizmet sunma amacıyla Robotics Süreç Otomasyonu (RPA) sistemini hayata geçirdi. BNP Paribas Cardif Türkiye, bu yenilikle insan hatalarını en aza indirgemeyi, operasyonel verimliliği artırmayı ve müşterilerine daha hızlı dönüş yapmayı hedefliyor.

BNP Paribas Cardif Türkiye, Robotics sistemini ilk olarak BES cayma ve sistemden çıkış süreçleri için kullanılmaya başlayarak yıl içerisinde 36 bin adet işlem hacmine ulaşmayı planlıyor. BNP Paribas Cardif Türkiye, tüm Cardif ülkeleri arasında Robotics sistemini ilk kullanmaya başlayan ülke olmakla beraber, Türkiye sigorta sektöründe otomasyon sistemini entegre eden öncü firmalar arasında yer alıyor.

BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir konu ile ilgili olarak, ‘Hızla dijitalleşen dünyada operasyonel süreçleri hızlandırması ve insan hatalarını ortadan kaldırmasıyla verimliliği arttıran otomasyon sistemleri son dönemde daha fazla konuşulur hale geldi. BNP Paribas Cardif Türkiye olarak biz de Robotics Süreç Otomasyonu (RPA) olarak adlandırılan bu sistemi süreçlerimize entegre ettik. Robotics sistemini ilk olarak Şubat sonu itibarıyla BES cayma ve sistemden çıkış süreçleri için kullandık. Yıllık 36 bin adet işlemi otomatize etmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde de diğer manuel olarak yürütülen süreçlerin Robotics'e aktarımı için çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2018'de şirketimizdeki toplam 20 sürecin Robotics'e aktarımını hedefliyoruz’’ dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler