1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emniyet'ten sürücülere EDS uyarısı

Emniyet'ten sürücülere EDS uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika açıklamasında İstanbul'un dört bir yanında bulunan EDS'lerin artık aktif olduğu belirtildi

Emniyet'ten sürücülere EDS uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son dakika açıklamasında İstanbul'un dört bir yanında bulunan EDS'lerin artık aktif olduğu belirtildi.

EDS'lerde; kırmızı ışık, ortalama hız, park, emniyet şeridi, tramvay yolu, ters yön, yaya yolu, ofset taralı alan, dönüş yasağı ve Mobil İhlal Tespit Sistemi olmak üzere, toplam 455 adet ihlal tespit sistemi bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amacıyla İstanbul genelinde bulunan Elektronik Denetleme Sistemleri yeni yayımlanan usul ve esaslara göre yeni eklemeler de yapılarak revize edildi.

Bu kapsamda EDS'lerde; kırmızı ışık, ortalama hız, park, emniyet şeridi, tramvay yolu, ters yön, yaya yolu, ofset taralı alan, dönüş yasağı ve Mobil İhlal Tespit Sistemi olmak üzere, toplam 455 adet ihlal tespit sistemi bulunuyor. Öte yandan, trafik denetimlerinde aktif olarak kullanılmaya başlanılan sistemler ile ihlal yaptığı tespit edilen araç plakalarına Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmeye başlandı

Önceki ve Sonraki Haberler