1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. “En Değerli 100 Marka” arasına bir sigorta şirketi girdi

“En Değerli 100 Marka” arasına bir sigorta şirketi girdi

AvivaSA, BrandFinance'ın bu seneki “Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100” listesine girdi.

“En Değerli 100 Marka” arasına bir sigorta şirketi girdi

Sabancı Holding ve Aviva iştiraki olan AvivaSA; uluslararası marka değerlendirme kuruluşu BrandFinance'in, “Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100” listesine girme başarısı gösterdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca şunları söyledi: “Tüm dünyada sektör bazında en değerli markaları belirleyen BrandFinance’in listesine girmek bizim için güzel bir motivasyon kaynağı oldu. İşinizi inanarak yaparsanız ve kendinizi sürekli geliştirirseniz, değişime ayak uydurabilir; müşterilerinizin değişen beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Tam da bu noktada müşteri odaklılığın önemi ortaya çıkıyor. Türkiye’nin en güçlü gruplarından Sabancı Holding ile 300 yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva’nın gücünü arkamıza alarak 1.300’ü aşkın çalışanımız ve çoklu dağıtım kanalı yapımızla tüm Türkiye’de müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Müşterilerimizi tanımak, ihtiyaçlarını anlamak ve onlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetleri, doğru zamanda, doğru kanallardan sunarak, hayatları boyunca müşterilerimizin yanında olabilmek için çalışıyoruz.

 

Marka aşinalığından; marka bağına uzanan süreç

BrandFinance’nin listesi, pazarda tüketicinin tercih eylemi olarak ortaya çıkan Markanın Göreceli Ağırlığı (MGA) kriterinibaz alıyor. MGA’nın, tüketici markaya aşina ise, ona tanıdık geliyorsa, markayla ilintili olumlu ve ayırt edici bir algıya sahipse ve sonunda karşılıklı anlayışla tüketicinin markayla olan bağı oluşmuşsa gerçekleştiği kabul ediliyor.

En değerli 100 markanın toplam değeri 19,8 milyar dolar

Bu sene 12.si düzenlenen araştırmaya göre, Türkiye’nin en değerli 100 markasının toplam değeri 19,8 milyar dolar olarak hesaplandı.Toplam marka değeri içerisinde sanayi sektörü markalarının payı % 28, hizmet sektörü markalarının payı ise % 72 oldu.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler