1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Euler Hermes, Denizlili ihracatçılarla buluştu

Euler Hermes, Denizlili ihracatçılarla buluştu

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) işbirliği ile Denizlili ihracatçı firmalarla buluştu

Euler Hermes, Denizlili ihracatçılarla buluştu

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) işbirliği ile Denizlili ihracatçı firmalarla buluştu.

Küresel gelişmelerin yanı sıra Türkiye ekonomisinin değerlendirildiği toplantıda, Denizlili ihracatçıların en çok üzerinde durdukları, alacakların nasıl garanti altına alınacağına dair sorular detaylı bir şekilde cevaplandı.

Denizli için ihracat zamanı

Denizli’de düzenlenen “Güvenli Ticarette Yeni Ufuklar: Alacak Sigortası” başlıklı toplantının açılışını DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Okan Konyalıoğlu ve DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu yaptı. Toplantıda konuşan Euler Hermes Satış, Pazarlama ve Ticari Tahsisten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gürcan Köseoğlu, alacak sigortasının ihracatçılar için kritik öneme sahip olduğunu belirtirken şu değerlendirmede bulundu:

“Türkiye’nin en iyi alacak sigortası şirketi Euler Hermes olarak ihracatçılarımızı, alacağı güvence altına alan, riski öngörüp önlemeye çalışan ve riskin gerçekleşmesi durumunda tazminat ödeyerek işletmelere şüpheli alacak olan bir tutarı sermaye olarak sağlayan alacak sigortası ürünü ile en doğru koşullarda buluşturuyoruz. Sahip olduğumuz büyük bilgi ağı sayesinde dünyanın dört bir yanında 40 milyonu aşkın küçük, orta ve çok uluslu şirketlerin kurumsal ödeme gücünde günlük değişimleri takip ve analiz ediyoruz. İhracatta büyümek isteyen firmaların yeni pazarlara açılırken ilk kez çalışmaya başlayacakları yeni müşterilerin kredibilitesini, o ülkedeki yerel ekiplerimizce değerlendiriyoruz. Bu bilgileri poliçelerimize yol göstermek, ışık tutmak, böylece ciroyu güvenli şekilde artırmak adına kullanıyoruz. Olası tahsilat gecikmeleri veya ödeme performansı yetersizliğinde ise ilgili ülkedeki hukuk ekibimiz ile yerel kanunlara göre hızlı, etkin ve aktif bir takip ve hukuksal takibat gerçekleştiriyoruz. Geciken alacakların tahsilatında çok daha güçlü bir hizmet sunuyoruz.”

Euler Hermes’in, Denizli’nin ihracat yaptığı ülkelerde çok güçlü bir şekilde varlığını sürdürdüğünü belirten Köseoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:

“Türkiye’nin ihracattaki en büyük 9.şehri olan Denizli’de yaklaşık 204 alıcı firma üzerinde 20 milyon Euro’ya yakın teminatı taşıyoruz. Euler Hermes olarak Denizli’nin en fazla ihracat yaptığı 5 ülke olan ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa ve İtalya’da iddialı bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İhracat için doğru bir dönemde olduğumuzu düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde Denizli’de daha fazla firmamızla işbirliği kurmayı ve firmalarımızın ticari faaliyetlerini güvenle gerçekleştirmelerini sağlamayı hedefliyoruz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler