1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Euler Hermes'ten Alacak Sigortası bilgilendirme toplantısı

Euler Hermes'ten Alacak Sigortası bilgilendirme toplantısı

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ile oda üyesi ihracatçı firmalara yönelik Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı düzenledi

Euler Hermes'ten Alacak Sigortası bilgilendirme toplantısı

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ile oda üyesi ihracatçı firmalara yönelik Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. Küresel gelişmelerin yanı sıra dengelenme süreci içerisine giren Türkiye ekonomisinin değerlendirildiği toplantıda firmalarla güvenli ticarete yönelik ipuçları paylaşıldı.

İhracatlar için doğru riski almak adına doğru zaman

Euler Hermes Satış, Pazarlama ve Ticari Tahsisten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gürcan Köseoğlu, küresel ticarette alacak sigortasının oynadığı kritik rolün altını çizerken şu değerlendirmede bulundu:

“Türkiye’nin en iyi alacak sigortası şirketi Euler Hermes olarak müşterilerimize hem yurtiçine hem ihracat pazarlarında güvenli bir biçimde ticaret yapabilmeleri konusunda destek oluyoruz. Alacağı güvence altına alan alacak sigortası ile riski öngörerek önlemeye olanak tanırken riskin gerçekleşmesi durumunda oluşabilecek kayıpları tazmin ederek firmalarımızın güvenli bir şekilde ticari faaliyetlerini sürdürmelerine olanak tanıyoruz. Euler Hermes’in, dünyanın dört bir yanında bulunan yurtdışı ofisleri aracılığı ile alıcı hangi ülkede olursa olsun müşterilerimizin hukuki ve bürokratik süreçlerini yürütüyor, müşterilerimizi hiçbir koşulda yalnız bırakmıyoruz. Türkiye 2019 yılında ihracatını daha da artırmak için hamleler yapıyor, firmalarımız yeni pazarlarda yeni müşterilere ulaşmayı amaçlıyor. Bu süreçte ihracatçılarımız için doğru riski almaları adına doğru bir zaman olarak değerlendirdiğimiz 2019 yılında, politik riskler de dahil olmak firmalarımızın uluslararası ticareti çok daha güvenli bir şekilde sürdürmelerine olanak tanımayı sürdüreceğiz.”

Kocaeli’nin 2019 Mart ayı verilerine göre gerçekleştirdiği 1.3 milyar dolarlık ihracat hacmi ile ihracatta en büyük 2.şehir olduğunun altını çizen Köseoğlu, “Euler Hermes olarak biz de bölgede çok aktif bir şekilde yer alıyoruz. Kocaeli’nde yaklaşık 600 alıcı şirket üzerinde toplam 2.1 milyar TL’lik teminat taşıyoruz. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan şehirde daha fazla ihracatçımıza dokunarak, onları şirketlerin ‘Hayat Sigortası’ olarak da tanımladığımız alacak sigortası ürün tanıştırmaya devam edeceğiz. Pazara sunduğumuz diğer stratejik ürünümüz olan kefalet sigortası ile de bankaların sunduğu teminat mektubunun kapsamının ötesine geçerek firmalara, ilave yeni kapasite yaratıyoruz. S&P tarafından teyit edilen ‘AA’ kredi notumuz ile yurt dışı projeler ya da yurt dışındaki lehtarlara teminat mektubu verilmesi gerektiren işlemlerde güçlü bir garantör olarak kabul ediliyoruz.” şeklinde konuştu.

Euler Hermes Kocaeli yetkili acentesi Ertuğral Sigorta Genel Müdürü Nazmi Ertuğral ise “Bölgede, Euler Hermes’in sunduğu komple hizmetler hakkında farkındalığı artıracak çalışmalar gerçekleştirmeye odaklanıyoruz. Bu doğrultuda bizlere destek olan Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu başta olmak üzere oda üyesi firmalarımıza Euler Hermes adına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler