1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Faizsiz sigortacılıkta büyüme hız kazanıyor

Faizsiz sigortacılıkta büyüme hız kazanıyor

Katılım Emeklilik’in Genel Müdürü Ayhan Sincek, Otomatik Katılım’da katılımcıların yüzde 63’ünün faizsiz fonları tercih ettiğini, bu oranın, 2018’de de faizsiz BES ve katılım sigortacılığının öne çıkacağını gösterdiğini söyledi

Faizsiz sigortacılıkta büyüme hız kazanıyor

Katılım Emeklilik’in Genel Müdürü Ayhan Sincek, Otomatik Katılım’da katılımcıların %63’ünün faizsiz fonları tercih ettiğini, bu oranın, 2018’de de faizsiz BES ve katılım sigortacılığının öne çıkacağını gösterdiğini söyledi.

Katılım sigortacılığı hakkında açıklamalarda bulunan Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “2017, faizsiz BES ve katılım sigortacılığı için milat oldu. OKS’de sunulan faizsiz fonları %63 tercih eden insanlar, birikimlerini faizsiz finans araçlarında değerlendirdiler. Ayrıca Katılım Emeklilik’in de rol model olduğu ve mevcut potansiyelin değerlendirilmesine öncülük yaptığı katılım sigortacılığı, Türkiye ekonomisine derinlik katacak. 2017’de Katılım Emeklilik olarak fon büyüklüğümüz OKS fonları dahil %66 oranında büyürken tüm sektör %30 oranında büyüdü. 2017 yılı başında sektördeki faizsiz fon büyüklüğü pazar payı %5.33’den %7.65’e yükseldi. 2017 yıl bazında net BES sözleşmesi artışının %15.5’ini Katılım Emeklilik olarak üreterek sektörde 4. sıraya yükseldik. Yakaladığımız bu büyüme ivmesi milletimizin bize gösterdiği teveccühün bir göstergesi” şeklinde konuştu.

Ayhan Sincek, “2018, faizsiz BES ve katılım sigortacılığının yılı olacak. Standartların belirlenmiş olması en çok Katılım Emeklilik olarak bizim önümüzü açan bir gelişme oldu. Bu düzenlemeye en hazır şirketlerden biri bizdik. Yeni yılda hizmet kalitemizi ve müşteri memnuniyetimizi daha da artırarak büyümeye devam edeceğiz” dedi. Katılım Emeklilik’in dijitalleşme sürecine zamanında geçmesinin de bu büyüme ivmesini yakalamada önemli payı olduğunu belirten Sincek, şöyle devam etti; “Kurumsal internet sitemiz, mobil uygulamamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden interaktif iletişim sağlıyoruz. Mevcut müşterilerimiz pek çok işlemini dijital platformlardan yapabiliyor. Sosyal medya üzerinden de sürekli takipçilerimizi güncel tutuyoruz, her türlü sorularına anında dönüş sağlıyoruz. 2017 yılı içerisinde internet sitemiz ‘Web Marketing Association tarafından uluslararası çapta düzenlenen Web Awards’tan sigorta kategorisinde, ‘Mükemmellik Standardı Ödülü’ ve dünyanın en prestijli web ödüllerinden ‘TheHorizon Interactive Awards’tanCorporate& B2B kategorisinde Silver Ödülü’ olmak üzere iki ödül aldı.”(Yeni Şafak)

Önceki ve Sonraki Haberler