1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralıyor

Fibaemeklilik, sürdürülebilir organik ve inorganik kârlı büyüme hedefleri doğrultusunda  Groupama Emeklilik ile bireysel emeklilik portföyünü devralmak üzere anlaşma imzaladı.. Anlaşma ile fon büyüklüğünü yaklaşık 1,5 milyar TL’ye yükselten ve acente sayısını iki katından fazla artıran Fibaemeklilik, bireysel emeklik sistemi (BES) fon büyüklüğünde dört sıra birden yükseliyor.

İlgili resmî kurumlardan gereken onayların alınması sonrasında  Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyü Fibaemeklilik’e geçecek. Fibaemeklilik, öncesinde CIV Hayat portföyünü devralmış, sonrasında ise sektörde bir ilke imza atarak Ergo Emeklilik’i satın almıştı. 

Anlaşma ile Fibaemeklilik'in bireysel emeklilik sözleşme sayısını iki katına, acente sayısını da yaklaşık 750’ye yükselecek.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin şöyle konuştu:

“Fiba Grubu olarak önceliğimiz insan ve güven… Bunlar olmadan yapılan hiçbir işi anlamlı ve değerli bulmuyoruz. Fibaemeklilik bunun en güzel örneklerinden biri. Beş yıl gibi kısa bir sürede, insana verdiğimiz değer ve Fiba markasına duyulan güven ile sektörün en itibarlı markalarından biri haline geldik. Bu yolda benzerler arasında 
bizi farklı kılan bir diğer özelliğimiz de yenilikçi yaklaşımımız. Müşterilerimize sunduğumuz her ürün ve hizmetin ‘butik’ olmasına ve sektöre yeni bir değer katmasına özen gösteriyoruz.

Büyüme stratejilerimizi de bu kriterlere göre belirliyoruz. Pazar doygunluğu ve genişleme kapasitesi bakımından ise özellikle bireysel emeklilik sektörünü hedef sektörlerin başında görüyoruz. İşte bu yaklaşımla Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyünü devralmayı Fibaemeklilik için çok önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Bu devralmanın ardından müşterilerimize sunduğumuz özgün hizmetlerimizle yolumuza büyüyerek devam edeceğiz. Anlaşmamızın tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyor, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimize emekliliğe giden yolda yanlarında olma sözü veriyoruz.”

Groupama Emeklilik Genel Müdürü Francis Desmazes iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’de Groupama markası altında hayat dışı ve hayat sigortaları ile bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren 
grubumuz, global stratejisi doğrultusunda yeni bir yapılanmaya gitmektedir. Bu amaçla iş planlarımızı ve önceliklerimizi değerlendirerek bireysel emeklilik portföyümüzü, Türkiye’nin önde gelen gruplarından Fiba Holding bünyesinde faaliyet gösteren Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye devretme kararı aldık.

Bu süreçte, bireysel emeklilik müşterilerimiz için her şey doğal akışında devam edecektir. Önemle belirtmek isterim ki Türkiye’ye inancımız tamdır ve Groupama grubu olarak hayat dışı ve hayat sigortaları müşterilerine en iyi hizmeti vermek üzere, nitelikli dağıtım kanallarımız ile sürdürülebilir kârlı büyüme hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. BES portföyümüzün devrine ilişkin aldığımız bu kararın hayırlı olmasını dilerim.”

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu ise portföy devrini değerlendirerek  şu görüşleri dile getirdi:

“Fibaemeklilik olarak teknolojik altyapımız ve yenilikçi ürün-hizmet yaklaşımımızla sektörde fark yaratmaya odaklanıyoruz. Amacımız farklı iş modellerini de devreye almayı sürdürerek, sektörde ilklere imza atmaya devam etmek. Beş yıllık geçmişimize baktığımda farklı satın almalar, özel projeler ve stratejik iş birlikleri ile kısa zamanda ne kadar çok yol alabildiğimizi gururla görebiliyorum. Şimdi ise sektörün en önemli şirketlerinden Groupama Emeklilik ile yaptığımız bireysel emeklilik portföy devri anlaşmasının heyecanını yaşıyoruz. Groupama Emeklilik müşterilerini de Fibaemeklilik ailesine dahil ederek sektördeki hızla büyüme hedefimizi bir adım daha ileri taşıyoruz.

Genişleyen acente ağımıza yapacağımız yatırımlarla da hem ailemize yeni katılan acentelerimize hem de müşterilerimize katma değer yaratmayı sürdüreceğiz. Bu iş birliği bizleri bireysel emeklilik sistemi fon büyüklüğünde dört sıra daha yukarıya taşıyacak. Bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Fiba Grubu’ndan da aldığımız güçle butik fon yönetimi ve müşteri hizmeti anlayışımız, yenilikçi bakış açımız ile sektörümüzde sağlam adımlarla büyümeye devam edeceğiz.” 

Önceki ve Sonraki Haberler