1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Fibaemeklilik tamamlayıcı sağlık sigortası satacak

Fibaemeklilik tamamlayıcı sağlık sigortası satacak

Emeklilik şirketlerine sağlık sigortası satma yetkisi verilmesinin ardından sektörde ilk hamle Fibaemeklilik’ten geldi.

Fibaemeklilik tamamlayıcı sağlık sigortası satacak

Emeklilik şirketlerine sağlık sigortası satma yetkisi verilmesinin ardından sektörde ilk hamle Fibaemeklilik’ten geldi. Tamamlayıcı sağlık sigortası satışına 13 Aralık itibarıyla başlayan Fibaemeklilik, Özel Sağlık Sigortası’nı da 2018 başında ürün gamına dahil edecek.

Emeklilik şirketlerinin de sağlık sigortası satabilmelerine yönelik mevzuat değişikliğinin ardından hazırlıklarını tamamlayarak rekabet kurulundan onay alan Fibaemeklilik, 2018 başından itibaren müşterilerine Özel Sağlık Sigortası da sunacak.

Fiba TamSağlık Sigortası, Allianz iş birliği ve AllClub programı güvencesiyle sunulacak. Fibaemeklilik müşterileri, dünya çapında 70’in üzerinde ülkede varlık gösteren Allianz’ın genel provizyon sistemi AllClub’ın operasyonel desteği ile hizmet alacak.

Öztürkoğlu: “Hastalıkta ve sağlıkta müşterilerimizin yanındayız”

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

fiba.jpg“Fibaemeklilik, yenilikçi ürün-hizmet yaklaşımıyla emeklilik sektörüne geçtiğimiz beş yılda önemli bir dinamizm getirdi. Şirket satın almaları, alanında lider kurumlar ile iş birliği anlaşmaları ve bireysel emeklilikte bir ilk olan ‘fon market’ uygulamasıyla, hem rekabet gücümüzü artırdık hem de müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesiyle sektörde çıtayı yükseltmenin gururunu yaşadık. Elde ettiğimiz deneyimi bu kez de Sağlık Sigortası alanına taşıyoruz. Mevzuattaki değişiklik ile emeklilik şirketlerine sunulan sağlık branşında satış ruhsatı alma hakkını, Fibaemeklilik için çok önemli bir fırsat olarak gördük. Bugüne dek müşterilerimize emekliliğe giden yolda eşlik ettik ve hayat sigortasıyla destek olduk, artık sağlıklarını da Fiba güvencesi altına alıyoruz, hastalıkta ve sağlıkta yanlarında olma sözü veriyoruz.”

FibaTamSağlık Sigortası ne sağlayacak?

FibaTamSağlık Sigortası poliçesi ile Yatarak Tedavi, Suni Uzuv, Tıbbi Malzeme, Evde Bakım ve Ambulans teminatlarından faydalanmak mümkün. Tüm bu tedavilere ilave olarak Ayakta Tedavi ve 12 ay bekleme süresi olması kaydıyla doğum teminatları da poliçeye ekletilebiliyor. FibaTamSağlık Sigortası, özel sağlık sigortalarının pek çok avantajına, uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla kavuşmayı sağlıyor. 

T.C. sınırları dahilinde ikamet eden ve SGK kapsamında Genel Sağlık Sigortalısı olan 15 günlük-55 yaş arası kişiler, FibaTamSağlık Sigortası poliçesine sahip olabiliyor.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler