1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Generali Sigorta 2019 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Generali Sigorta 2019 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Generali Sigorta, 2019 yılı 1. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan finansal sonuçlara göre Generali, yılın ilk çeyreğinde 67 milyon TL prim üretimi gerçekleştirdi

Generali Sigorta 2019 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Generali Sigorta, 2019 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Generali Sigorta, 1. çeyrekte 67.046.965 TL prim üretirken, 9.6 milyon TL teknik kar elde etti. Kara Araçları Sorumluluk, Hastalık/Sağlık, Kaza, Kara Araçları, Nakliyat, Raylı Araçlar, Su Araçları, Hava Araçları ve Finansal Kayıplar branşlarını teknik kar ile kapatan Generali Sigorta’nın toplam yatırım portföyü büyüklüğü ise 386.967.875 TL oldu.

Sunay Koray: “Disiplinli büyümemiz devam ediyor”

Generali Sigorta’nın önceliğinin disiplinli ve karlı büyüme olduğuna değinen Generali Sigorta CFO’su Sunay Koray: “Müşterilerimize, acentelerimize ve çalışanlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için karlılık odaklı stratejimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 500 milyon liralık prim üretimi ve çift haneli faaliyet kârı hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Tüm bu hedeflerimiz doğrultusunda, gelecek dönemlerde kasko, trafik ve yangın branşlarında büyümeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler