1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Grenfell Kulesi yangını Avustralya hükümetine ders oldu

Grenfell Kulesi yangını Avustralya hükümetine ders oldu

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW) eyalet hükümeti, Londra'daki Grenfell Kulesi yangınına benzer bir facianın yaşanmaması için güvensiz kaplamalara sahip olabilecek 1000'den fazla konut ve ticari kuleyi denetledi

Grenfell Kulesi yangını Avustralya hükümetine ders oldu

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW) eyalet hükümeti, Londra'daki Grenfell Kulesi yangınına benzer bir facianın yaşanmaması için güvensiz kaplamalara sahip olabilecek 1000'den fazla konut ve ticari kuleyi denetleyerek yeni yangın güvenliği reformları başlatıyor.

Hükümet, 1980'li yıllardan bu yana inşa edilen 170.000'den fazla bina için bir denetim örneği düzenledi ve 1,011 potansiyel olarak tehlikeli ve daha fazla denetime ihtiyaç duyan kaplamaya sahip bina olduğunu tespit etti. 

NSW İnovasyon Bakanı Matt Kean 28 Temmuz Cuma günü yaptığı açıklamada, binalarda kullanılan kaplamaların Grenfell Kulesi'nde kullanılan kaplamalarla aynı olup olmadığı konusunda bilgi vermezken NSW Eyalet Hükümeti’nin yangın güvenliği reformlarını başlatmak amacıyla denetim sonuçlarını kullanacaklarını söyledi.

Bakan ayrıca, hükümetin güvensiz kaplamayı temin etme, kurma veya satma suçlarından yargılanmaların önünü açmak için yasa çıkaracağını ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler