1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. HDI'dan 30 saniyede 3 alternatifli teklif

HDI'dan 30 saniyede 3 alternatifli teklif

HDI Sigorta Yönetim Bilgi Sistemleri Grup Müdürü Emrah Çalık, Türk sigorta sektörünün, dijitalizasyonun gerektirdiği altyapı konusunda diğer dünya ülkelerine göre çok daha iyi durumda olduğunu söyledi

HDI'dan 30 saniyede 3 alternatifli teklif

HDI Sigorta Yönetim Bilgi Sistemleri Grup Müdürü Emrah Çalık, Türk sigorta sektörünün, dijitalizasyonun gerektirdiği altyapı konusunda diğer dünya ülkelerine göre çok daha iyi durumda olduğunu söyledi.

Çalık, "Türkiye'nin her köşesinden binlerce satış kanalı sigorta şirketlerinin sistemlerine erişerek anlık teklif alıp poliçeye dönüştürebiliyor, tahsilat işlemlerini gerçekleştirebiliyor, ofisinde poliçeyi basıp ya da elektronik ortamda müşteriye ulaştırabiliyor. Birçok Avrupa ülkesinde bu süreç halen posta yoluyla devam ediyor" diyen Çalık, diğer taraftan, sigorta sektörünün teknolojiyi kullanma yöntemlerinin de her geçen gün gelişip iyileştiğini dile getirdi.

30 Saniyede 3 alternatifli teklif

HDI Sigorta'nın teknolojik ve dijital yatırımlarından da bahseden Çalık şunları söyledi: "Acentelerimizi yaklaşık 15 milyon Facebook kullanıcısı ile buluşturduğumuz ve HDIBOT adını verdiğimiz Facebook Messenger platformumuz var. Bu platform Türk sigorta sektöründe bir ilk. Müşterilerimiz Facebook Messenger üzerinden HDI Sigorta ile sohbet ederek sadece iki soru ile 3 alternatifli teklifi 30 saniyede karşılaştırabiliyorlar. Bugün için Seyahat Sağlık, Trafik ve Kasko sigortası gibi ürünleri için teklif alıp, en yakın acente tercihi ile poliçe satın alabiliyorlar. Ayrıca yeni hasar ihbarlarını HDIBOT üzerinden gerçekleştirip mevcut hasar dosyalarının durumlarını da öğrenebiliyorlar."(Sabah)

Önceki ve Sonraki Haberler