1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönemi için başvurular başladı

Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönemi için başvurular başladı

AgeSA’nın Sivil Toplum için Destek Vakfı iş birliğiyle kurduğu Her Yaşta Fonu’nda üçüncü dönem başlıyor

Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönemi için başvurular başladı

AgeSA’nın Sivil Toplum için Destek Vakfı iş birliğiyle kurduğu Her Yaşta Fonu’nda üçüncü dönem başlıyor. 2023 dönemi kapsamında toplam 400 bin TL hibenin dağıtılacağı programa, Kahramanmaraş ve çevre illerde depremden etkilenen yaşlıların iyi olma halini destekleyen, yaşlılık ve yaşlanma alanlarıyla kadın, sağlık, eğitim gibi bu alanı çevreleyen konularda projeleri bulunan sivil toplum kuruluşları başvurabiliyor. 

Türkiye’nin yaşlanma konulu tek sosyal sorumluluk projesinin sahibi AgeSA, sağlık, eğitim, istihdam, eşitsizliklerin azaltılması alanlarında yaşlılık ve yaşlanma temasını merkezine alan sivil toplum projelerini desteklemek ve teşvik etmek için Sivil Toplum İçin Destek Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönemi için başvuruları kabul etmeye başladı. Her Yaşta Fonu için son başvuru tarihi 26 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00.

Yaşlılık ve yaşlanma alanlarını desteklemeye yönelik projelerin başvurabildiği Her Yaşta Fonu’na bu yıl depremden etkilenen yaşlıların iyi olma halini destekleyen, yaşlılık ve yaşlanma alanlarıyla kadın, sağlık, eğitim gibi bu alanı çevreleyen konularda faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının projeleri desteklenecek. Her Yaşta Fonu kapsamında bu yıl STK’lara dağıtılacak hibenin toplam tutarı 400 bin TL olacak. Başvuru kriterleri, detaylar ve başvuru formuna Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın https://siviltoplumdestek.org/her-yasta-fonu/ adresinden ulaşılabiliyor. AgeSA, Her Yaşta Fonu kapsamında 2021’den bu yana ise toplam 8 projeye 709.170 TL hibe desteğinde bulundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler