1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. İzmir'in sigortacılık haritası açıklandı

İzmir'in sigortacılık haritası açıklandı

Generali Sigorta, İzmir'in sigortacılık haritasını açıkladı

İzmir'in  sigortacılık haritası açıklandı

Generali Sigorta, İzmir'in sigortacılık haritasını açıkladı. Nisan ayı sonu itibariyle Generali Sigorta’nın İzmirli müşterilerinin yüzde 75'i 60 yaş ve altı bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 50 oldu. İzmirlilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise zorunlu trafik sigortası ile birlikte konut sigortası veya zorunlu deprem sigortası’dır (DASK). Ayrıca Generali Sigorta müşterilerinin, iki önemli özelliği ise; sigortacılık ürün ve hizmetlerini tercih eden şehirli kadın oranının daha yüksek olması ve poliçelerini Generali Sigorta’dan yenileme oranının diğer şehirlere göre daha yüksek olmasıdır.

Kadınların oranı yüksek

Generali Sigorta müşterilerinin İzmir'de sigortacılık ürün ve hizmetlerini tercih eden kadınların poliçe oranı diğer illerle karşılaştırıldığında yüksek durumda. Verilere göre sigortacılık ürün ve hizmetlerini tercih edenlerin yüzde 35'i kadınken, diğer şehirlerde bu oran ortalama yüzde 27.

Kadınların yüzde 22'si online alıyor

İzmirli Generali müşterilerinin online ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, online kanalda yüzde 22 kadın, yüzde 78 erkek, acente kanalında ise yüzde 36 kadın, yüzde 64 erkek dağılımı göz göze çarpıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler