1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaliforniya yangınlarının kayıpları 1 milyar dolara ulaştı

Kaliforniya yangınlarının kayıpları 1 milyar dolara ulaştı

Kaliforniya yangınlarında 7000'den fazla yapı hasar gördü ya da tamamen yandı. Yangın nedeniyle bölgeden tahliye edilen 15 bin kişi halen evlerine dönemedi

Kaliforniya yangınlarının kayıpları 1 milyar dolara ulaştı

California Department of Insurance, 19 Ekim'de yaptığı basın açıklamasında Kaliforniya'da meydana gelen orman yangınlarından gelen iddialara ilişkin ön verilerinde, ticari ve konut yapıları, kişisel ve ticari araçlar ile tarımsal ekipmanlardan 1.05 milyar dolar zarar edildiğini belirtti.

Kaliforniya yangınlarında 7000'den fazla yapı hasar gördü ya da tamamen yandı. Yangın nedeniyle bölgeden tahliye edilen 15 bin kişi halen evlerine dönemedi.

Sigorta Komisyon Üyesi Dave Jones, "Bu rakamlar hikayenin başlangıcı Kaliforniya tarihinin en ölümcül ve en pahalı orman yangın felaketlerinden birini yaşadı. 42 kişinin trajik ölümü ve 1 milyar dolardan fazla mülk kaybı var  ve bu rakamların gerisinde kaçınılmaz olarak travma geçirmiş binlerce insan var. Acılarını hafifletmek ve iyileşmektirmek ve yeniden inşa etmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. "dedi.

Moody's, 16 Eylül sektör yorumunda, Kaliforniya orman yangınlarının sigortalı zararlarının 4,6 milyar dolara ulaşmasını bekliyor.(Intelligent Insurer)

Önceki ve Sonraki Haberler