1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kasko dolu hasarını karşılar mı

Kasko dolu hasarını karşılar mı

Bazı sigorta şirketleri, İstanbul’da yaşanan dolu yağışından zarar gören ve kasko üzerinden tamir yaptıran sigortalılara yeni bir hizmet vermeye hazırlanıyor

Kasko dolu hasarını karşılar mı

2017 yılında İstanbul’da etkili olan dolu yağışı sebebiyle pek çok araç hasar görmüş, bazı sigorta şirketleri de kaskoda kurallarında değişikliğe gitmişti. Yıl içerisinde yeniden dolu uyarılarıyla karşılaşmaya devam araç sahipleri, kaskonun kapsamını ve bu kapsamlar arasında dolu yağışının olup olmadığını sorguluyor. Peki, kasko sigortası dolunun neden olduğu hasarı karşılıyor mu?

Hürriyet'te yer alan habere göre kasko teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebiliyor ancak, 2017’de bazı sigorta şirketlerinin aldığı karara göre;

Zarar dosyası süresi uzatıldı

4 iş günü içinde zarar dosyasının açılma zorunluluğu kalktı. Sigorta şirketleri yaşanan sel ve dolu felaketinde, oluşan hasar için dosya açtırmanın süresini iki yıla çıkardı. Doludan zarar görenler iki yıl içinde başvuru yapabilecek.

Yine bazı sigorta şirketleri, İstanbul’da yaşanan dolu yağışından zarar gören ve kasko üzerinden tamir yaptıran sigortalılara yeni bir hizmet vermeye hazırlanıyor. Bazı sigorta şirketlerinin doludan zarar görenler için KASKO’nun bozulmaması kararını aldığı, diğer şirketlerin de bu kararı takip edecekleri öğrenildi. Ancak oluşan zarar, KASKO’dan işlem yaptıran araçlar için tramer kaydında sel zararı olarak görülecek.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler