1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kasko primleri haziranda yükseldi

Kasko primleri haziranda yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2 puanlık artış yaşandı

Kasko primleri haziranda yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2 puanlık artış yaşandı. Trafik sigortası primlerinde ise 66 olan Mayıs ayı puanı değişmedi.

Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Haziran ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Haziran ayı kasko sigortası endeksi Mayıs ayına göre 2 puanlık artış kaydederek 99 oldu. Trafik sigortasında ise Mayıs ayında 66 olan endeks, Haziran ayında da seviyesini korudu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.125 TL’ye; 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 881 TL’ye çıktı.

Son olarak Haziran ayı verilerini açıklayan Sigortam.net, otomobil sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendleri sundu. Verilere göre kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan artış yaşadı. Verilere göre son 3 aydaki 2’şer puanlık artış trendi devam etti.

Trafik sigortası primlerinde ise Ocak ayından beri sert değişimler yaşanmadı. Yılın ilk ayından itibaren 4 puan artan endeks, Haziran ayında 66 puan oldu. Ocak ayında 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri, Haziran ayında 881 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yılın Haziran ayında ise 765 TL olarak gerçekleşmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler