1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kasko sigortası primlerinde düşüş

Kasko sigortası primlerinde düşüş

Yeni yılın ilk ayında, 2017 yılının Aralık ayına göre yükseliş yaşayan sigorta primleri Şubat ayında seviyesini korudu.

Kasko sigortası primlerinde düşüş

Yeni yılın ilk ayında, 2017 yılının Aralık ayına göre yükseliş yaşayan sigorta primleri Şubat ayında seviyesini korudu. Ocak ayından bu yana kasko primlerinde 1 puan düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 62 olan Ocak ayı puanı değişmedi.

Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Şubat verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Şubat ayı kasko sigortası endeksi Ocak ayına göre 1 puanlık düşüş yaşayarak 93 oldu. Trafik sigortasında ise Ocak ayında 62 olan endeks, Şubat ayında da seviyesini korudu. 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 1.992 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 833 TL’ye çıktı.

Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Şubat sonuçları primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Ocak ayından bu yana 1 puan gerileyen kasko sigortası endeksi Şubat ayında 93 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Şubat ayında 1992 TL’ye düştü. Trafik sigortası endeksinde ise bu dönemde bir değişim kaydedilmedi. Geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında 2017’nin Şubat ayında 1365 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 833 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl Şubat ayında 2.109 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Şubat ayında 1.992 oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu.

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:*

11.png

Önceki ve Sonraki Haberler