1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. MAPFRE Net-Sıfır Varlık Sahibi İttifakı’na katıldı

MAPFRE Net-Sıfır Varlık Sahibi İttifakı’na katıldı

Daha önce 2024'e kadar 8 ülkede, 2030'a kadar Grup genelinde karbon ayak izini, 2050 yılına kadar da sera gazını nötr hale getirmeyi taahhüt eden MAPFRE, şimdi de Net- Sıfır Varlık Sahibi İttifakı’na katıldı.

MAPFRE Net-Sıfır Varlık Sahibi İttifakı’na katıldı

MAPFRE, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliğiyle mücadele alanındaki iddialı taahhütlerini artırmaya devam ediyor. 2022 yılında Net-Sıfır Emisyon Sigorta İttifakı’na (NZIA) katılan MAPFRE, son olarak Net-Sıfır Varlık Sahibi İttifakı’na (NZAOA) dâhil oldu. 2023 yılı için yatırım portföyü emisyonlarını azaltmaya yönelik somut hedefler belirleyecek olan Grup, bu hedeflerde kaydettiği ilerlemeyi de düzenli olarak raporlayacak.

Net-Sıfır Varlık Sahibi İttifakı (NZAOA), yüksek emisyon oranlarına sahip müşterilere yönelik özel hedeflerin belirlenmesi konusunda şirketlerin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla oluşturuldu. Bu kapsamda enerji dönüşümüne katkı sağlayan çözümlere yatırımların teşvik edilmesi için şirketlere yönelik “finansman dönüşümü” hedefleri belirleniyor. Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans İnisiyatifi (UNEP FI) tarafından 2019 yılında kurulan İttifak, 10,6 trilyon dolarlık yönetilen varlığı temsil eden 74 kurumsal yatırımcıdan oluşuyor.

"İklim değişikliğiyle mücadelemizin kapsamını genişletiyoruz"

MAPFRE CEO’su Antonio Huertas, şunları söyledi: “Çevre hedeflerimizi gezegenimizin karbon-sıfır bir geleceğe hazırlanması çerçevesinde belirledik. İttifak’a katılım, enerji dönüşümünü hızlandırma ve iklim değişikliğiyle mücadele konusunda aşama kaydetme hedeflerimiz doğrultusunda önemli bir gelişme. MAPFRE çok uluslu bir şirket ve sigorta ve reasürans portföyümüzün sera gazı emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunarak adil bir dönüşüme öncülük ediyoruz. Somut hedefler belirleyerek sürdürülebilirlik adımlarını kararlı ve kademeli bir şekilde ileri taşıyoruz. Amacımız, portföyümüzdeki şirketlere kendi yeşil dönüşüm süreçlerinde rehberlik etmek.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler