1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE Sigorta geleneksel acenteler toplantısını gerçekleştirdi

MAPFRE Sigorta geleneksel acenteler toplantısını gerçekleştirdi

MAPFRE Sigorta’nın geleneksel Acenteler Toplantısı, bu yıl 4-6 Mayıs tarihleri arasında “En büyük değerimiz kusursuz ahengimiz” sloganıyla Titanic Deluxe Bodrum Hotel'de gerçekleştirildi.

MAPFRE Sigorta geleneksel acenteler toplantısını gerçekleştirdi

MAPFRE Sigorta’nın geleneksel Acenteler Toplantısı, bu yıl 4-6 Mayıs tarihleri arasında “En büyük değerimiz kusursuz ahengimiz” sloganıyla Titanic Deluxe Bodrum Hotel'de gerçekleştirildi.

MAPFRE Sigorta Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı, tüm acentelere geldikleri için teşekkür ederek bu yılki toplantının temasına ilişkin şunları söyledi: “Ebru Nedir? Ebru renklerin ahengidir, ahenkle dansıdır. Kısacası ahengin sanatı ve hatta ta kendisidir, bize baktığımda da bizi en başarılı kılan husus aramızdaki sıcaklık, iletişim, aramızdaki ahenktir. Bizi diğerlerinden ayıran, farklı kılan işte tam da budur! Sizler, hepiniz MAPFRE Sigorta’nın renklerisiniz, bu renkler tıpkı ebruda olduğu gibi ahenkle bir araya geldiğinde ortaya paha biçilmez bu resim çıkıyor. İyi ki her biriniz bu resmin bir parçasısınız.” dedi.

Sırtıkırmızı’nın ardından sahneye gelen MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz 2017 yılına ilişkin genel bir değerlendirme yaparak, geçen yıl odaklanılan konulara değindi. 2017 yılı sektör sıralamasına bakıldığında 4. sıradaki MAPFRE Sigorta’nın 2 milyar 682 milyon TL prim üretimiyle pazarda yüzde 7 paya sahip olduğunun altını çizdi. Munoz toplantıda branş bazlı üretim ve sektör sıralamalarına da değindi.

2017 yılında acentelere yönelik olarak yapılan gelişmelerden bahseden Alfredo Munoz; “acentelerimizin iş süreçlerini kolaylaştırmak için geçtiğimiz yıl önemli yeniliklere imza attık. Özellikle satış kanallarımızın yenilemelerini takip edebilmeleri için oluşturduğumuz yenileme takip ekranı, CRM sistemi ve acentelerin eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek için yeni kurduğumuz Ticari Eğitimler Departmanı. Süreçlerin yerinde ve hızlı takip edilmesi için oluşturulan yeni bölgesel yapılanmamız ve değişen dünyanın ihtiyaçlarına MAPFRE Sigorta Ailesi’nin her üyesinin en güçlü şekilde cevap verebilmesi için temellerini attığımız Dijitalizasyon projemizi söyleyebilirim.” dedi.

 

MAPFRE Sigorta’nın 2018 hedeflerini de paylaşan MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Munoz, “Bu yıl odaklanacağımız konuların başında kasko, KOBİ sigortaları, hayat sigortaları yer alıyor. Ayrıca müşteri odaklı hizmet anlayışımızla değişen müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda hem sigortalılarımıza çok kanallı bir yapı ile hizmet vermek hem de potansiyel sigortalılarımıza farklı kanallardan ulaşarak dağıtım kanallarımızın portföy gelişimlerine katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca tüm süreçlerimizin dijitalizasyonu sağlayarak operasyonel mükemmeliyete ulaşmayı; dijital teknolojilerle çalışanlarımızın, acentelerimizin, dağıtım kanallarımızın ve tedarikçilerimizin deneyim ve verimliliğini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

MAPFRE Sigorta’nın sosyal sorumluluk çalışmalarına da değinen Munoz, şunları söyledi: “2017’de sosyal sorumluluk çalışmaları için 470 bin euro’dan fazla bütçe kullandık. Çalışanlarımızın yüzde 27’si gönüllü faaliyetlerimizde görev aldı. 2018 yılında ise sosyal sorumluluk projelerimize 500 Bin euro bütçe ayırdık.”

 

Ayrıca cinsiyet eşitliği bilincini kurum kültürümüze entegre etmek, çeşitlilik konusunda duyarlılık yaratmak ve kadın çalışanlarının liderlik yönlerini daha da geliştirmek adına "Cinsiyet Konusu Odaklı Çeşitlilik ve Kapsayıcı Liderlik Programı” ve “Kadın Yöneticilere Özel Liderlik Gelişim Programı” adıyla iki yeni eğitim programını hayata geçirdik. Bu çalışmalarımız bize Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından verilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nı getirdi. Sektörümüzde bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk şirket olduk.

Munoz’un konuşmasının ardından gerçekleşen ödül töreninde ise MAPFRE Sigorta acentelerine uzun yıl birliktelik, üretim ve verimlilik alanında ödüller dağıtıldı. Keyifli anlara sahne olan toplantı, ünlü şarkıcı Gökhan Tepe’nin konseriyle tamamlandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler