1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE Sigorta, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

MAPFRE Sigorta, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

2017 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan MAPFRE Sigorta geçen yılın aynı dönemine göre karını yaklaşık yüzde 25,41 arttırdı.

MAPFRE Sigorta, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

MAPFRE Sigorta, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Geçen yılın aynı dönemine göre karını yaklaşık yüzde 25,41 artırarak 226 milyon 531 bin TL’ye ulaştıran MAPFRE Sigorta’nın teknik karı ise geçen yıla oranla yüzde 4,77 artış gösterdi.

2017’nin üçüncü çeyrek verilerine göre sektöründe mühendislik branşında ilk sıradaki yerini koruyan MAPFRE Sigorta’nın bu alandaki toplam primi 162.380.000 TL. Sağlık branşında 4. sırada yer alan MAPFRE Sigorta’nın bu branştaki toplam prim üretimi ise 339.042.000 TL.

Üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin bir değerlendirmede bulunan MAPFRE Sigorta Genel Müdür (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alfredo Muñoz, “Beklentimiz son çeyrekte de büyümemizi sürdürüp 2017’yi şirket tarihimize en başarılı yıllarımızdan biri olarak yazdırmak... Bu yıl teknik karlılığa odaklandık. Üçüncü çeyrekte de yüzde 7’lik pazar payımızı koruduk ve 4. sırada yer aldık. Dünyadaki trendleri yakından takip ederek ve tüm süreçlerimizin dijitalizasyonu sağlayarak operasyonel mükemmeliyete ulaşmayı, pazar payımızı 2018’de daha da artırmayı hedefliyoruz. Gider oranımızın yüzde 7’nin altında olması nedeniyle şu an pazarda en verimli şirketiz. Özellikle kaskoda sigortalılar tarafından en çok tavsiye edilen sigorta şirketiyiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler